Zavrieť

Porady

Nový zamestnanec a II. pilier DDS

Ešte v časoch veľkého BOOMU ohľadom II. piliera som kdesi počula šum, že od 1.7.2006 budú musieť byť všetci registrovaní v II. pilieri v niektorej DSS. Že každý, kto po tomto termíne uzatvorí nový PP bude musieť mať zmluvu s niektorou DSS. Je to ešte platné alebo to bol blud? Je potrebné aby nový zamestnanec, ktorý k nám nastúpil mal uzatvorenú zmluvu s DSS na doplnkové dôchodkové sporenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    anmary
    Ešte v časoch veľkého BOOMU ohľadom II. piliera som kdesi počula šum, že od 1.7.2006 budú musieť byť všetci registrovaní v II. pilieri v niektorej DSS. Že každý, kto po tomto termíne uzatvorí nový PP bude musieť mať zmluvu s niektorou DSS. Je to ešte platné alebo to bol blud? Je potrebné aby nový zamestnanec, ktorý k nám nastúpil mal uzatvorenú zmluvu s DSS na doplnkové dôchodkové sporenie?
    Nemusí, ak si nevyberie sám, ktorú dôchodkovú spoločnosť chce, tak ho sociálka automaticky niekam zaradí - tak mi to bolo prezentované.
    Ešte je dôležité, že to musí byť jeho prvý pracovný pomer - teda že ešte nikdy nebol dôchodkovo poistený.

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    anmary
    Ešte v časoch veľkého BOOMU ohľadom II. piliera som kdesi počula šum, že od 1.7.2006 budú musieť byť všetci registrovaní v II. pilieri v niektorej DSS. Že každý, kto po tomto termíne uzatvorí nový PP bude musieť mať zmluvu s niektorou DSS. Je to ešte platné alebo to bol blud? Je potrebné aby nový zamestnanec, ktorý k nám nastúpil mal uzatvorenú zmluvu s DSS na doplnkové dôchodkové sporenie?
    Anmary, v tejto otázke sa splieta II. a III. pilier - II. pilier je zmluva s niektorou s dôchodkových správcovských spoločností. Tretí pilier je doplnkové dôchodkové sporenie.
    Ako uvádza poraďáčka v predch. príspevku, tak do II. piliera sú povinní (podľa doteraz platného zákona) vstúpiť ľudia narodení v roku 1988 a neskôr, a to do 30 dní, keď sa prvýkrát zamestnajú. Pokiaľ si v tomto termíne nevyberú niektorú z DSS, tak to za nich urobí sociálna poisťovňa, ktorá im priradí DSS s najmenšími poplatkami.
    Ale určite to nie je tak, že všetci musia byť registrovaní... Potom by bol termín 30.6.2006 úplne zbytočný. Týka sa to len ľudí, ktorí doposiaľ neboli evidovaní v sociálnej poisťovni - a to sú práve ročníky 1988 a vyššie.

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Veľmi pekne ďakujem za odpovede. Je to zamestnanec, ktorý má už dosť odpracované, takže si nemusím robiť starosti.

    silvuša je offline (nepripojený) silvuša

    silvuša
    Chcem sa opýtať-ako je to v prípade, že sa ruší prac.pomer-treba to dss nahlásiť? Alebo treba niečo vybavovať? A v prípade že nastupujem do nového zamestanania-zase treba prihlásiť, alebo oznámiť zamestnávateľovi v torej dss som?

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    silvuša
    Chcem sa opýtať-ako je to v prípade, že sa ruší prac.pomer-treba to dss nahlásiť? Alebo treba niečo vybavovať? A v prípade že nastupujem do nového zamestanania-zase treba prihlásiť, alebo oznámiť zamestnávateľovi v torej dss som?
    Do DSS netreba nahlasovať zmenu zamestnávateľa ani skončenie a začatie podnikania. To všetko sa nahlasuje na Sociálnu poisťovňu a tá rozdeľuje poistné. Pri nástupe do nového zamestnania zamestnávateľ tiež len nahlási Soc. poisťovni, že bude za teba odvádzať poistné.

    marilyn30 je offline (nepripojený) marilyn30

    Mám 30 rokov, pracujem ako mzdový účtovník v Žiline. ...viac marilyn30
    pozri si: http://www.dochodok.gov.sk/ nájdeš tam možno odpovede na všetky otázky...

    Nový zamestnanec a II. pilier DDS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.