Zavrieť

Porady

Vykazovanie nadčasov

Žiaci boli na lyžiarskom výcviku počas dvoch týždňov, a tak niektorým vyučujúcim "odpadli" hodiny. Pokyn na vykázanie nadčasov za mesiac február bol taký, že si môžeme vykázať len tie nadčasy, ktoré vznikli nad rámec odpadnutých hodín. Čiže ak mám 3 hodiny v danej triede a v priebehu mesiaca som suplovala napr. 7 hodín, môžem si vykázať iba 7 - 3=4, teda iba 4 hodiny. Je tento postup správny? Boli kolegovia, ktorým hodiny "odpadli" nedostali nič ako náhradu alebo suplovanie a tí, ktorí učili v danom čase, tak tí si túto prácu nemôžu vykázať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    § 97

    Práca nadčas
    (1) Práca nadčas je práca vykonávaná zamestnancom na príkaz zamestnávateľa alebo s jeho súhlasom nad určený týždenný pracovný čas vyplývajúci z vopred určeného rozvrhnutia pracovného času a vykonávaná mimo rámca rozvrhu pracovných zmien.

    Akú nahradu chceš za odpadnuté hodiny? Veď máš mesačný plat. Za odpadnutú hodinu ti zamestnávateľ nariadil suplovanie ... -1 + 1= 0 ... žiadny nadčas nevznikol. Nadčas vznikne len za hodiny, ktoré supluješ po odučení hodín v rámci úväzku.

    A čo sa týka "Boli kolegovia, ktorým hodiny "odpadli" nedostali nič ako náhradu alebo suplovanie" - ako vieš? Čo ak oni už v minulosti urobili prácu nadčas pre školu, ktorá im nebola vykázaná, prípadne zamestnávateľ vie, že v budúcnosti si to odpracujú.
    janka331 Veľmi pekne ďakujem za odpoveď, ale medzitým som našla odpoveď na stránke MŠ a možno pre informáciu aj pre iných pripájam odkaz. www.minedu.sk/usmernenie-k-praci-nadcas

    Vykazovanie nadčasov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.