Zavrieť

Porady

Výroba a predaj kávy na ulici = voľná živnosť?

Je výroba kávy v prevádzke a jej následný predaj na ulici považovaný za voľnú živnosť, alebo je potrebná odborna sposobilost?

Ďakujem
8 komentárov     zbaliť
marjankaj Nevedel som, že káva sa vyrába. Doteraz som bol v tom, že káva sa pestuje.
Andal Káva je nápoj pripravený z rozomletých pražených semien kávovníka. Ako káva sa označuje aj prášok, ktorý sa na výrobu tohto nápoja používa. Takze kava sa skutocne vyraba... na to som sa sice nepytal ale dakujem aj tak.
marjankaj A ty ju na ulici aj vyrábaš?
bodliak Načo sú dobré tieto doplňujúce otázky ?
Andal Pisem ze sa vyraba na prevadzke a predava na ulici, ako Vam to inak vysvetlit uz neviem.
marjankaj No predsa aby aj iní vedeli odpovedať. Nie iba ty. Ale naozaj si mu pomohol. Doslova vytrhol tŕň z päty, ako vždy. Udeľujem ti pochvalu pred nastúpenou jednotkou. Niekde si ju strč.
marjankaj A ak by som si ja pripravil kávu do hrnčeka a ty by si mi ju na ulicu prišiel zaliať? Ja by som ušetril, ako dôchodca na rozhadzovanie nemám. A ty by si určite získal viac takýchto zákazníkov.
Andal Na rozhadzovanie nemate, ale na otravovanie by vas bolo. Odpovede som sa tu nastastie uz dockal tak si kludne este popiste komentare a potom zhastnite.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Výroba a predaj kávy na ulici = voľná živnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.