Zavrieť

Porady

Prechod z jednoduchého účtovníctva na paušál

Dobrý deň, prosím o radu. Ak som si ako szčo v roku 2018 viedla jednoduché účtovníctvo a teraz v roku 2019 si chcem uplatnit paušálne výdavky, bude to problém.? Dá sa to alebo si musím aj tento rok viest jednoduché účtovníctvo? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    samozrejme, že sa dá, nie je žiadne obmedzenie( iba platiteľ DPH počas celého roka), spočítaš príjmy za rok 2019 , uplatníš 60% paušál na výdavky a k tomu sa pridá súčet poisteného za szčo zaplateného v roku 2019, vykazuješ v DP iba majetok a pohľadávky
    lucin.kaa Ďakujem. Platiteľ DPH som nebola. Z účtovnej závierky do daňového priznania si nemusím nič dať? Mám v majetku aj auto z ktorého som v roku 2019 zaplatila daň z MOt. Vozidiel
    veronikasad Nie, v 60% su zahrnuté všetky vydavky, okrem poistneho do ZP a SP za SZCO

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak si nebola platiteľom dph celý rok, môžeš uplatniť výdavky % z príjmov.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial nie si platitelom DPH, je to veľmi jednoduché. V DP typu B na str.4 zaskrtnes v druhom riadku ze si uplatnujes výdavky percentom prijmom a doplnis čiastku preukázateľne zaplatene poistne.
    Na str.3 v odd.VI. doplnis v riadku 2 sumu prijmov, v riadku 10 rovnaku sumu, ak ine príjmy ako zo živnosti nemal. V riadku 10 v stlpci vydavky uvedies sumu 60% prijmov+poistne, ktore si uviedla na str.4.
    Dalsi postup klasicky...

    Prechod z jednoduchého účtovníctva na paušál

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.