Zavrieť

Porady

Na zateplenu fasadu chcem dat iba farbu, nie tenkovrstvu omietku, da sa to?

Da sa to nejako zrealizovat aby to bolo pezproblemove, pekne a trvacne? Chcem to kvoli tomu, ze budem davat na fasadu aj ozdobne prvky - sambrany a pod., ktore sa len maluju a chcem aby povrch bol vsade rovnako hladky. Vdaka za rady
Naposledy upravil Richard Opalka : 12.04.20 at 10:41
122.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Podľa mňa to nebude dobre vyzerať. Kleber so sieťkou nebude pekne rovný a farba tú nerovnosť len zvýrazní.
    Richard Opalka A ked dam na kleber fainpuz?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Prečo myslíš, že šambrany sa malujú? My máme šambrány urobené z polystyrenu okolo okien i delia dom ( ináč by to vyzeralo ako stodola) a sú plastické, pekne urobené a je aj na nich natiahnutá stierka ale inej farby ako je zvyšok domu, no samozrejme ton v tone ...
    Richard Opalka Tie sambrany co chcem dat ja, tak su z polystyrenu, ale maju uz urobenu povrchovu upravu kremicitou vrstvou. A maju oble tvary, tak neviem ako by som na nich urobil skrabanu omietku
    Xanti Prepáč nechcem sa do toho starať, ale videla som ako nám robili šambrány. A neviem si predstaviť ako budeš riešiť prichytenie na stenu, či len nalepíš a sadne ti na to vták a ono ti to zleze dole ( obrazne povedané) alebo fakt neviem si predstaviť to.
    Lebo u náš šambrany riešili kol kolem dokola s rohovými lištami, čiže prepojili to zo stenou.

    No pozerám obrázok na nete, a mne tam príde normálna stierka na dome, a akurát nalepené sivé šambrány a lišty bez úpravy kedže úpravu majú. No zaujímavé,

    Asi prv vystierkovať dom, a potom lepiť šambrány a ozdobné prvky ... a stierka vôbec nemusí byť škrabaná, hrubozrná. Môže byť aj jemnozrná - temer hladká. Úplne hladné sú tuším len sádrové stierky, ale to by nebolo zrejme moc vhodné do exterieru.

    Na zateplenu fasadu chcem dat iba farbu, nie tenkovrstvu omietku, da sa to?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.