Zavrieť

Porady

Seniorkonto

Mám 57 rokov,na invalidnom dôchodku.Uvažujem,že otvorím senior konto v banke,zatiaľ mi pozdáva VÚB.Inval.dôch.mi nosí poštár.Doteraz som nemala skúsenosti so žiadnou bankou.Prosím,poraďte výhody,nevýhody,skúsenosti.Ďakujem pekne.Krásny deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Takú, čo má všade bankomaty, lebo z cudzích sa za výber môže platiť. Ostatné vybavíš cez internetbanking a kartou.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 presne tak ja som si založil dôchodcovský účet v banke čo má bankomat od môjho domu na peší prístup. (teda za rohom) teda poštovú banku
    pavol54 to že platím 2 e je nepodstatné, za výbery z bankomatu v účtovnej banke 0, neviem už či je to limitované ale viac ako 10 ich za mesiac nerobím, ale keby som mal účet v inej banke chcel by som výber z jej bankomatu tak by som musel použiť dopravný prostriedok, čo je drahšie ako minimálny mesačný poplatok ktorejkoľvek banky alebo použiť za poplatok iný pešobusový bankomat
    Katy a R pali - si treba zistiť - akot o je najskôr - lebo určite neplatí pri každej banke, že cudzí výber je spoplatnený. Ja napr v jednej musím dodržať vlastný, ale v druhej môžem aj x-krát denne hocikde vyberať bez poplatku .. len keby bolo čo!
    pavol54 katy - nehádam sa, aj výber po 10 e aj každý deň
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nemusíš si ani špeciálne "seniorské konto" otvárať - najlepšie - keď si zriadiš účet bez poplatkov - je ich dosť. (konkrétne toto vo VUBke je za nejaký poplatok). Ale v podstate je jedno, ktorú banku si vyberieš. Môžeš sa rozhodnúť aj podľa sympatií - že napr ak máš dobrú skúsenosť s VUBkou? a napr pri internetových bankách, ale aj niektorých kamenných - nemusíš ani z domu nos vystrčiť ... a máš.
    Keď si vyberieš banku - k zmene zasielania dôchodku treba vypísať žiadosť ... trvá to tak 2 mesiace, kým SP začne posielať na účet.
    kuk bod 6. https://www.socpoist.sk/uzitocne-inf...v-sr/55342s#03
    Naposledy upravil Katy a R : 11.04.20 at 12:12
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Všetko beriem...akurát mám výhrady voči tým internetovým bankám.
    Lebo jeden nikdy nevie, či nebude potrebovať hodiť debatu zoči - voči s reálnym človekom....alebo proste niekomu z banky vynadať.
    Katy a R jáj juraj - ja viem, že ty máš potrebu debaty zoči - voči s mladými kočkami. ja napr vôbec nemám po čo ísť do banky (ale to je už môj problém - momentálne mám účet v dvoch bankách, poplatky ani cent. zatiaľ bez podmienok, keby dačo - prchám preč). - a len tak medzi nami srnkami - internetové banky tiež majú svoje pobočky... a vo všetkých veľkých obchodoch vysunuté pracoviská.
    - a kovid 19 tuším odučí chodiť do bánk aj tých, čo boli zvyknutí osobne ...aj posielajú SMS teraz, že nechodiť osobne
    buchač ....eeeeee...mladé kočky nevedia, kde je sever.
    Moja bankárka je ženská v najlepších rokoch...kua, dal by som si povedať.

    Nie každá internetová banka má pobočku....a iné aspekty neriešim...ale to je aj tak jedno.
    baculka631 Dˇakujem všetkým.Pozriem sa na ten zákl.bankový produkt.Odpovede boli užitočné.Ešte raz všetkým,ďakujem.
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Ak máš príjem menší ako 400, požiadaj o základný bankový produkt v hociktorej banke, je bez poplatkov. Máš k nemu zadarmo interbanking aj platobnú kartu. Platí od roku 2016, dúfam, že si banky nevybavia s novou vládou - parlamentom jeho zrušenie.
    Naposledy upravil kukučka : 11.04.20 at 21:00

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Samozrejme, že ti starší ľudia majú doporučený čas v hodinách v ktorých by neboli v predajňach osoby, ktoré by ich mohli nakaziť a skrátiť ich život.

    A čo banky, ako im spestrujú život?

    Nerozumie novým technológiam, apkam?

    Nech zaplatí! Aj 65 -, aj 65 +.

    A za bankovanie je zodpovedný, kto v banke, nikto! Bankuje každý sám, každá banka len zisk získa. Aj od 65 +, hlavne od tých, ich chýba! Mali sa narodiť neskôr v modernej, či ešte modernejšej dobe.
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sito Hmmmm, mínus? A čo je na tom a pre koho užitočné? Dôchodca nemá gerore, na pobočke požiada o zmenu trvalého príkazu, samozrejme, že za TRI €. Ak máš plus 3 €, x krát, môžeš to banke preplatiť, cez apku, bankovanie v banke.
    Katy a R neviem čo splietaš - hocikto - aj obyčajný dôchodca narodený v skoršej dobe, nemusí platiť žiadne poplatky pri bežnom používaní účtu (je vinovatý ten, kto platí - ale je to každého vec, že ak chce - nech platí?? )
    sito Žeby ako Svätopluk? Je to zo zákona povinnosť na požiadanie taký účet zriadiť, ak o to banku taká osoba, zákazník požiada. Ale?

    " (je vinovatý ten, kto platí - ale je to každého vec, že ak chce - nech platí?? ) "

    Aj poplatky, peniaze od 65 + sú len a len peniaze, získané zákonným spôsobom.

    Aspoň, že v dnešnej dobe, situácii si tých 65 + niekto všíma. Ten najvyšší, že,
    buchač Maruto (Včera 22:21) V Unikredite a mBank neplati NIKTO NIC...
    ===================
    Nikto nič ???
    Tak väčšiu blbosť som dávno nečítal...
    Katy a R juraj - neviem, prečo píšeš o blbosti - keď nemáš ani šajnu, ako to je v iných bankách! neviem, aké služby fejs-tu fejs ti poskytujú, že musíš platiť poplatky? lebo my, obyčajní klienti neplatíme žiadne (a na výber je viacero bánk) ... ja napr aj v TTB - len terazky mi dali prvýkrát podmienku - 400 eur vkladu (tak zvažujem odchod) .
    Katy a R ale ja viem - čo má - on na svoje dve fin inštitúcie jednoducho nedá dopustiť - a iné preňho neexistujú. tomu sa hovorí - verný klient! (nechce odísť)
    buchač Katy a R (Dnes 10:07) ale ja viem - čo má - on na svoje dve fin inštitúcie
    ================
    Len jednu...iba jednu...viac mi ich nie sú potrebné.
    Platím za vedenie účtu...to je fakt.
    ALE pokiaľ mám určité výbery a platby, tak sa poplatok znižuje.
    ----------------------------
    Maruto (Včera 22:21) V Unikredite a mBank neplati NIKTO NIC...

    Katy...ja nezvyknem písať blbosti, ja len na blbosti reagujem - viď citáciu od Maruta.
    Nie je tam tých poplatkov nejak priveľa ??? .
    https://www.mbank.sk/pomoc/sadzobnik...-sadzobnik.pdf
    Teda ide v podstate to isté, ako je to u SLSP.

    Platí totiž jedno...ak sa niekde niečo usporí, tak sa to objaví inde....a u bánk to platí dvojnásobne.
    -----------------------------
    Maruto...ja ti seriem na nejaký blog, ktorý pojednáva o hypotékach pre mladých...táto téma je o senioroch a založenie účtu v banke.
    ...a apropó...v danom blogu nie je ani len zmienka o nejakej konkrétnej banke...tak láskavo nezavádzaj, to môžeš doma na budare.


    P.S.:
    Boli tu spomenuté internetové banky. Tie ja nemusím.
    Nuž najlepšia voľba je 365banka...fujtajbl, to je teda riadny produktový grc od Poštovej banky.

    ...a platí u mňa tiež..." Nie som natoľko bohatý, aby som si kupoval lacné veci. "
    Katy a R Ďuri - ja ti tvoje presvedčenie neberiem. Ale bankové účty sú všetky rovnaké ... neexistuje horší a lepší. no a práve pre seniorov platí - nech nevyhadzujú zbytočne peniažky do luftu - či? (majú dosť na výber)
    a nedá mi: Keď mi zo SLSP zavolajú a prídu mi ku dverám založiť účet bez poplatkov - som tam aj ja
    buchač Súhlasím...neexistuje horší a či lepší.
    Preto sa čudujem, že niekto je schopný dávať do popredia takú alebo onakú banku.
    Každý by si mal vybrať podľa seba. Predsa sa niekto nebude finančne správať podľa niekoho neznámeho z netu....či ?
    sito Ani jedna banka peniaze zbytočne nerozdáva, požičiava.

    Leda, že by jej išlo o prestíž, dobre meno, svoje, že? Takže vždy len pre seba!
    buchač Katy a R (Dnes 11:02)
    no a práve pre seniorov platí - nech nevyhadzujú zbytočne peniažky do luftu - či? (majú dosť na výber)
    ===============
    Je mi teda fest do smiechu, keď tu čítam tie drísty od toho "nového" nicku...že jak šetrí.

    Kuwa...ako keby to 1-2 € vytiahlo z biedy niekoho...ba dokonca aj dôchodcu.
    Ono sa stačí pozrieť do vozíkov dôchodcov...pozrieť do kaviarní, že kto tam vysedáva.

    ...apropó, koľko stojí pressko v kaviarni ???
    Ja som ešte nevidel pod 1,20€...
    veronikasad Juraj, mala som senior konto v SLSP, kvoli poplatkom som ho pred asi 4 rokmi zrušila. Nízka suma za vedenie uctu, vtedy tusim 0.50€, ale k tomu poplatky za spracovanie kazdeho pohybu na účte, za vyuzivanie IB samostatný poplatok.Mozno sa za tie štyri roky situacia zmenila.
    V UCB neplatim nic, skoro vsetky platby kartou, prikazy cez IB, hotovost nosim minimalnu. Nevyhodou tejto banky je ze v okrese ma len jednu pobocku s kratkym prevadzkovym casom, obcas treba niečo aj osobne vybavit...
    Este jeden postreh, pri vybere z cudzej banky mi nedovolilo vybrat viac ako 200€, aj ked nam denný limit podstatne vyssi. Neskusala som opakovany vyber nad 200€ v ten isty den.
    buchač veronikasad (Dnes 13:36) Juraj, mala som senior konto v SLSP...
    ==================
    Mám zopakovať ešte raz (a to aj pre toho dilina, čo tu verklíkuje svoje íčoviny dookola) lebo doteraz nestačili dôvody ?...MOJE dôvody !!!

    Každý si vyberá banku podľa svojho uváženia a podľa svojich možností a aj okolností.

    Spomínaš nevýhodu ?
    Vieš, koľko kilometrov to mám z chalupy domov ?
    ------------------------------
    Drbete mi tu do hlavy tie smiešne poplatky za pohyby na účte...ako keby mali jedného normálne spasiť.
    ...a kvôli pár éčkam určite nebudem prechádzať z banky do banky.

    Choďte a vybavte si hypotéku alebo pôžičku v banke čoby senior...hin sa ukáže, že ktorá banka aká je.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.