Zavrieť

Porady

Hrušky

Vie niekto poradiť čo s hruškami? Tie, ktoré sa dali zavariť, su zavarené. Časť je tiež posušená, no ostalo ešte kopec hrušiek, ktoré neviem ako zúžitkovať, teda ak sa nepojedia priamo. Čo s nimi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kikoza je offline (nepripojený) kikoza

    kikoza
    bz5
    Vie niekto poradiť čo s hruškami? Tie, ktoré sa dali zavariť, su zavarené. Časť je tiež posušená, no ostalo ešte kopec hrušiek, ktoré neviem ako zúžitkovať, teda ak sa nepojedia priamo. Čo s nimi?
    Pošli ich mne-zbožňujem hrušky

    filka je offline (nepripojený) filka

    filka
    Ja milujem tuto jednoduchu dobrotku - hrusky rozkrajame na "mesiaciky" (na tanieri pekne do slniecka ulozene),poliat vanilkovym pudingom a posypat grankom.
    Rychle sladke pohostenie pre navstevu...

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    Tento problém som s hruškami riešila aj ja. Nakoniec nás doma napadlo spraviť hruškový džem. Hrušky som ošúpala, pomlela na mäsovom mlynčeku, pridala som kryštálový cukor - ja som ten cukor nevážila, len podľa sladkosti hrušiek som ho pridávala, 2 balíčky vanilkového cukru, 1/2 dl rumu a 1 gelfix. Varila som 3-4 minúty, naplnila do pohárov, na 5 minút som poháre postavila hore dnom, potom som ich zakryla a nechala vychladnúť.

    Pozn. Ja osobne tento džem nemusím, ale musela som už spraviť 3 dávky, tak veľmi to ostatným členom rodiny chutí a aj kolegyňa spravila a veľmi si ho pochvaľuje.

    Sharon je offline (nepripojený) Sharon

    Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac Sharon
    Skús tento džem, je výborný - robila som ho. Možno ani jablká nebude treba pridať.

    JABLKOVO-HRUŠKOVÝ DŽEM S VODKOU
    500g jabĺk a 500g hrušiek umyť, ošúpať a nakrájať na malé kúsky (ja som to nakrájala na väčšie kúsky, hodila do robota a trochu nožmi posekala na menšie). Potom pridať 1 lyžičku kyseliny citrónovej a 500g Extra želírovacieho cukru 2 : 1. Od bodu varu nechať 5 minút povariť, stále miešať. Stiahnuť zo sporáka, pridať 150 ml vodky a dobre premiešať. Hneď plniť do pohárov, uzavrieť a otočiť hore dnom na 10 minút.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.