Zavrieť

Porady

nárok na dovolenku

Milí poraďáci, má zamestnanec nárok na preplatenie dovolenky, keď pracoval vo firme len 39 dní a dal sám žiadosť o ukončenie prac. pomeru?
Jeho nárok by mal byť 2 dni však ?/ročný nárok je 20 dní/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    daja
    Milí poraďáci, má zamestnanec nárok na preplatenie dovolenky, keď pracoval vo firme len 39 dní a dal sám žiadosť o ukončenie prac. pomeru?
    Jeho nárok by mal byť 2 dni však ?/ročný nárok je 20 dní/
    Áno má, na 1/12 z ročného nároku za odpracovaných prvých 22 dní. Nárok má na 1,5 dňa.

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    Ďakujem pekne.

    A ešte by som mala doplňujúcu otázku. Keďže odpracoval len jeden mesiac jeho dovolenkový priemer mi vychádza 37,5 Sk. Možem to počítať takýmto priemerom alebo musím minimálnym hodinovým priemerom. /ešte doplním že je odmeňovaný mesačnou mzdou a ide o preplatenie dovolenky pri skončení PP./ Mám z toho chaos, prosím poraďte. Ďakujem.
    Naposledy upravil daja : 13.09.06 at 07:07

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    daja
    Ďakujem pekne.

    A ešte by som mala doplňujúcu otázku. Keďže odpracoval len jeden mesiac jeho dovolenkový priemer mi vychádza 37,5 Sk. Možem to počítať takýmto priemerom alebo musím minimálnym hodinovým priemerom. /ešte doplním že je odmeňovaný mesačnou mzdou a ide o preplatenie dovolenky pri skončení PP./ Mám z toho chaos, prosím poraďte. Ďakujem.
    Priemer nesmie byť nižší ako hodinová minimálna mzda (§134 ods. 5 ZP) - takže si uprav priemer.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.