Zavrieť

Porady

Kľúčna kosť

2.juna mi operovali zlomenú a posunutú kľúčnu kosť. Chcem sa opýtať či niekto má s tým skúsenosť, ako dlho sa to lieči a čo to ďalej a kedy obnáša. Na nete o tom veľa nepíšu tak skusim tu. Ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    odpoveď na túto otázku tu asi nikto nedá - každý organizmus je iný, u každého je pocit bolesti, hojenie, liečba iná, na hojenie má vplyv veľa vecí - vek, zdravotný stav, kondička pred operáciou, prekonané choroby, stravovacie návyky, jeden chirurg povedal - operoval som dvoch pacientov skoro rovnaký vek, operácia rovnaká - jden už veselo chodí a druhý neurobil skoro žiadny pokrok
    marjankaj To sú mi veci. Chodiť so zlomenou kľúčnou kosťou.
    Terezia13 po nejakej dobe liečby - u jedného kratšia u iného to trvá dlhšie, ja som so zlomeným rebrom chodila do roboty

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Mal som vykĺbenú kľúčnu ľavú kosť obojstranne. Operovať som si to nedal, maroduje sa na to 6 týždňov, ja som 5. Operácia vyklbenia rieši viac vzhľad.

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Mal som operovanú kľúčnu kosť. Priebeh : po týždni od operácie vyber stehov ,ľahký záves - bez zaťažovania. Potom kontrola v 3-ťom týždni - postupne rozcvičenie ruky iba vlastnou váhou ruky, rehabilitácia týždeň a do práce.
    Kontroly cca každých 3 mesiace , zhruba po roku výber železa a skrutiek - po týždni výber stehov a do práce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.