Zavrieť

Porady

Otvorená wi-fi

Na požičanom tablete (môj nb zdochol lebo som zabudla kábel) som sa pripojila na cukrouškovu soc.sieť z nového účtu (kto nosí heslá v hlave ruku hore, ja ne). Priateľstva mi náhodne navrhlo a bola to zmes mojich kontaktov z účtu, čo nepoužívam a nejakých nových ( z mobilov v tej istej otv. wifi). Aké sú vaše povedzme pozitívne skúsenosti s touto službou?
Naposledy upravil skuš : 27.06.20 at 23:48
kopretinka Pod službou myslíš free wifi?
Pozitívum je akurát,že je zadarmo......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A) Aj na "zdochnutý" tablet sa nájde kábel. Pokiaľ nemáš nabíjanie cez USB-C, tak akákoľvek nabíjačka (dokonca i do telefónu) s microUSB ti "zdochnutý" tablet po čase nabije - takže - je to výhovorka, lenivosť, neznalosť?
    B) Otvorená Wi-Fi - ak máš na mysli tie rôzne FREE WiFi - tak tam max. sa prihlásiť do účtu v tablete, ale potom ďalej už len na surfovanie bez prihlasovania. Žiadne sociálne siete - i keď sa píše - šifrované - istota to nikdy nie je. Pred nedávnom bol niekde odb. článok o tom, že i šifrovaná komunikácia sa v istom krátkom okamihu stáva nešifrovanou (v dobe prihlasovania a pri overovaní prihlásenia).
    Takže - free WiFi - môžeš používať, ale neodporúča sa pre sociálne siete, IB, poštu a podobne.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    skuš aha, tak sa mohlo stať, že tam mi niečo nabúralo konto Betty? Stalo sa to na tablete, zo začiatku išiel normálne a v jednej chvíli sa to zmenilo. Som myslela, že som na niečo ťukla. Odvtedy mi účet B načítava aj na nbčku smokolene. som to písala v Čo sa mi dnes.. Som z toho jeleň.
    Kvaka Betty, možno máš mobilnú verziu Porady, tam nie je šuťák, aj písmená sú veľké. Už to tu niekto riešil.
    skuš napadlo mi aj to, ale sa mi nedarí nájsť tému, kde sa to riešilo, v téme "pripravuje sa mobilná verzia porady", je popísaná len obsluha na smartfone
    Kvaka Tuto https://www.porada.sk/t322709-ako-zr...-android9.html
    skuš nič z toho. nemám smart, ani nebola používaná synchro
    Kvaka Myslím, že treba skúšať, to je asi jedno, aký máš mobil, ja tiež musím na mobile prepínať na desktop verziu, aj sa bojím odhlásiť z účtu na ntb, lebo si myslím, že sa mi toto tiež stane. Synchronizáciu nemám, iba ak som na wifi. Ntb mám mobilný internet a v mobile mám dátový balík. Teda mám smartfón,
    skuš nemám internet v mobile. nejde mi to na nb. ani som sa neodhlasovala. asi by som mala založiť na to tému a nemrníkovať.
      zbaliť

    besttracker je offline (nepripojený) besttracker

    besttracker
    ludia si neuvedomuju ake rizika prinasa pripojit sa na free wifi......niektory sa pripoja aj na IB svojej banky,neuveritelne... :-)
    skuš Čo z toho je pozitívna skúsenosť?
    misoft Že prišiel o prachy....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.