Zavrieť

Porady

chyba v programe Skicar /paint/ - win 10, nemožnosť presúvania výrezu

ahoj, chcel by som poprosiť ctených kolegov o radu. Veľmi často používam program Skicár. Zaznamenal som ale v tomto programe, pod windows 10, jednu chybu, s ktorou neviem čo robiť a dosť mi to komplikuje život. Spravím si cez výber, výrez obrázka, tento dám skopírovať /ctrl+c/ a následne vložiť /ctrl+v/ Vybraný výrez sa mi ukáže v ľavom, hornom rohu. Nedokážem ho ale potom presunúť do časti obrázka, kde ho potrebujem dať. Výrez môžem len zmenšovať, zväčšovať, ale nie PRESÚVAŤ, skopírovaný výrez ostane vždy v tom ľavom, hornom rohu ! Neporadí niekto čo s tým? Ďakujem za každú, dobrú radu. J
6 komentárov     zbaliť
misoft Ak prídeš kurzorom nad ten výrez - musí sa ti objaviť štvorsmerná šípka - to je znak, že sa tým dá posúvať. Ak však prídeš k okraju, prípadne ku kľúčovým bodom, tak sa objavia dvojsmerné šípky (hore-dole, vpravo-vľavo, uhlopriečne) - to je označenie posúvania daného okraja.
A vložený výrez po Ctrl+V sa VŽDY prvotne umiestni vľavo hore.
BTW - existuje X programov (bezplatných) na editovanie - Paint (Skicár) je nedokonalý a veľmi jednoduchý.
Bezplatné paint.net https://www.getpaint.net/ - PicPick https://picpick.app/en/ - taktiež sú aj mnohé on-line editory obrázkov.
solide problém je že 4-smerná šipka sa VŽDY nezobrazí. Príklad, chcem z textu vybrať určitú číslicu a namiesto nej vložiť z toho, istého textu druhú, ktorou chcem zameniť pôvodnú , vtedy sa mi nezobrazi tá 4-smerná šipka. Keď ale spravím výrez celého slova, číslice, vtedy sa zobrazí. Pod win -7 sa skicár choval naprosto korektne a túto chybu nerobil.
buchač Výrez môžem len zmenšovať, zväčšovať, ale nie PRESÚVAŤ, skopírovaný výrez ostane vždy v tom ľavom, hornom rohu !
===========================
Pred akoukoľvek činnosťou v tomto programe je POTREBNÉ najprv pôvodný obrázok rozšíriť o "bielu plochu".
NÁSLEDNE sa obrázok PRESUNIE niekde bokom, do tej "bielej plochy".
Potom sa dá skopírovať ďalší obrázok ... a ďalší a ďalší...
Týmto postupom vznikne konečný výsledok...niečo také.
https://www.nahuby.sk/obrazok_detail...azok_id=761316
solide toto presne chápem, ale neviem prečo mi dlhé roky , výrez, ktorý som vyznačil, skopíroval ,potom dal ctrl+v, VEDEL z horného rohu presunúť tam, kam som potreboval a teraz to nejde? To je nejako upravený skicár vo windows 10?
solide tu som to dal na youtube:
PotPalo Nestačí chvíľku počkať, kým sa ten výrez odošle do mikro$oftu, tam to schvália, a povolia následné presúvanie? (mimochodom, hlási to že Súkromné video)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    chyba v programe Skicar /paint/ - win 10, nemožnosť presúvania výrezu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.