Zavrieť

Porady

Heslo Google

Ahojte. Synovi sa nedopatrenim v mobile podarilo odhlasit moj mobil z uctu Google. V Gmaili som stale prihlasena, ale ked chcem nieco prezerat, pyta to znovuprihlasenie do Google. Heslo resetovat neviem, lebo som nemala ziadne alternativy k obnoveniu, tak ma system nevie rozpoznat. Ked si pozriem v nastaveniach, je tam, ze som heslo naposledy zmenila v xy roku a heslo sa tam ukaze pod hviezdickami. Je nejaky sposob, ako tie hviezdicky odokryt? Stale sa jedna o mobil, sparovane s inym zariadenim to nemam, cize cez PC to nezistim. Da sa toto vobec nejako vyriesit?
Naposledy upravil Leila35 : 27.08.20 at 15:28
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Heslo na gmail a do konta google je to iste.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Leila35 Ja si to heslo ale nepamatam, ved som to v prispevku vysvetlila.
    ivka70 Ale mail ti funguje, tak ho mas tam nastavene.
    Tak si ho tam zmen.
    Ak nevies, nastav si v maili alternativy k obnoveniu hesla (telefon, iny mail) a daj si ho poslat.
    Leila35 Nejde to, ked dam cez mail sprava uctu, nepusti ma dalej vykonavat zmeny, pokial sa neprihlasim do google uctu
    ivka70 Tak mas smolu.
    Ak si nemala ucet google synchronizovany, jedine to povodne heslo uhadnut.
    Mas par pokusov, kym ta zablokuju. Potom uz len vyjednavat s google.
      zbaliť

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    V PC dokážeš príslušnou utilitou tie "hviezdičky" zobraziť na znaky. Ale tie hviezdičky musíš vidieť. Ale ináč súhlasím s Ivka70.
    17 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Leila35 Len ja mam ten mail aktivny v mobile, cez pc sa neprihlasim, cize cez pc to nepojde
    vicktor Mozno nerozumiem aky je rozdiel v prihlasovani do Google a do gmail a preco prihlasenie cez PC ti nepojde, ale ved do posty sa dostanem aj cez PC aj cez smartfon - vsak na uvodnej stranke zadam meno a potom aj heslo (ak si spomeniem).
    Leila35 Ved o tom je moja otazka. V mobile cez appku gmail som prihlasena, do uctu google nie, syn ma nejako odhlasil, teda funguje mi iba gmail v appke. Cez PC sa neprihlasim, heslo si nepamatam, moznosti na obnovenie hesla nemam, lebo som si nedala overenie. Cize heslo si nemozem resetovat. Ked si dam spravcu uctu - moj mail a dam sukromie, tak je tam ze heslo som zmenila vtedy a vtedy a su pri nom hviezicky. Iba tak, ked tie hviezdicky odokryjem, zistim heslo. Tuto moju sucasnu mailovu adresu potrebujem k praci, zakladat novy ucet teda nebudem
    misoft Stále nechápeš?
    Gmail - Google - Youtube - Disk Drive .... všetko patrí pod Google. Možno si niekedy použila Gmail c prehliadači a ani o tom nevieš - možno si to PC (prehliadač) pamätá:
    Ak máš Chrome - tri bodky vpravo hore - Nastavenia - Automatické doplňanie - Heslá - Uložené heslá - a tam hľadaj v zozname "accounts.google.com" - uvidíš tam svoje meno pre e-mail a vedľa je znak oka - klikneš a objaví sa komplet heslo.
    https://support.google.com/chrome/an...DDesktop&hl=sk

    Dokonca i v mobile sa to dá!
    Otvor si prehliadač v mobile - tri bodky - Nastavenia - Heslá - mali by sa zobraziť uložené heslá - nájdi si svoje označenie xxx@gmail.com - poklepať - objavia sa detaily a aj heslo ako bodky - vedľa je oko - klik na to oko a máš komplet heslo
    Nandrolon Len aby to nedopadlo tak, že niekto našiel/ukradol smartfon..... Som realistická sviňa, viem o tom.
    Leila35 U mna nehrozi, naco by mi bol ucet google? Ved by som si logicky dala iny ucet, kartu a ficala. Ale v mojom veku je to skor scifi.
    Nandrolon Účet google, môže prostredníctvom svojich úložísk za určitých okolností, napr. one drive, mať v sebe všetky dáta /fotky, dokumenty, nahrávky/ zo všetkých zdieľaných zariadení /x mobilov, x tabletov, x notebookov, x stolných PC.../.
    Ale ja som puntičkár, tak to ber teoreticky..
    Leila35 V pohode, je mi jasne, ludia su vseliaki. Mimochodom syn mi ukazal, co stlacil a je to vymazanie certifikatov, preto ma to odhlasilo.
    Leila35 Otvorila som chrome, nalavo su tri ciarky, nad tym moja mailova adresa. Ked kliknem na tri ciarky, dostanem sa do nastaveni, kde o hesle nie je ziadna zmienka. Tu sa nedaju pridavat obrazky? Ze by som dala printscr
    misoft - môžeš doplniť ako prílohu do pôvodného popisu otázky.
    misoft https://support.google.com/chrome/an...DAndroid&hl=sk
    Leila35 Doplnim. Teraz sa divam, ze ja tam mam prehliadac pomenovany iba google. Chrome nemam stiahnuty, zase to pyta heslo, lebo uz ani do Obchod play sa nedostanem.
    misoft Používaš na PC/NB pre poštu Gmail? Vieš sa doň cez NB/PC dostať? Ak áno - tak hore som písal, ako zistíš heslo. A pre Google je to aj prístup. Ako som písal, na všetko, čo patrí pod Google, sa dá dostať jedným heslom.
    Leila35 PC nemam, iba v praci a tam sa cez svoj sukromny mail neprihlasujem, takze tato cesta je nemozna. Syn mi ukazal, co spravil a dal v nastaveniach telefonu vymazat certifikaty. Ked idem cez nastavenia, moj ucet je tam, ale znovu vyzaduje prihlasenie. Som uz zufala, prakticky vsade to pyta heslo
    misoft https://support.google.com/pixelphon.../2844832?hl=sk
    https://living-sun.com/sk/android/47...rtificate.html
    https://www.brozkeff.net/2014/10/08/...-androidu-4-4/
    Neskúmal som podrobnejšie - ale asi bude potrebné do mobilu (Android) doplniť certifiáty, aby sieť vedela, že mobil je správny a "čistý".

    Alebo zostáva posledná možnosť - reset mobilu do výrobných nastavení.... tým sa všetko opraví (vrátane certifikátov), ale prídeš o všetko v mobile - preto svoje veci ZÁLOHOVAŤ!!!
    Leila35 Skusila som prvy link, postupovalasom podla pokynov, ale zial vsetko je prazdne. Je tam ze Android, klikla som na to a napisalo mi, priecinok prazdny. Pokial resetujem do tovarenskych nastaveni, tak sa uz predsa ani do mailu nedostanem
    misoft Hmmm.... urobila si na začiatku jednu chybu - keď si si zakladala účet, mala si si určiť, kde v prípade zabudnutia, alebo straty hesla majú poslať odkaz na obnovu. Ja používam ešte alternatívny (sekundárny) email.
    Pokiaľ však vieš, po akým menom si sa prihlasovala, tu je postup od Google:
    https://support.google.com/accounts/.../7682439?hl=sk - možnost 1.
    Prípadne možnosť 2.
    Ak ti "odstránil účet - tiež je tam postup.
    Takže začni podľa jednotlivých možností.
    Poznámka: môžeš si založiť dočasný účet na niektorom z free e-mailových serverov - Pobox, Azet.... to by si použila, aby ti tam poslali odkaz na obnovenie hesla. Potom stačí ten dočasný email nepoužívať a ten po roku neaktivity bude zmazaný.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.