Zavrieť

Porady

Spravne parametre notebook

Prosim vás poradte aký notebook kúpiť dcére. Začala študovať odbor reklamná tvorba.Budú robiť : foto shopy, grafika, tvorba videii.. Ďakujem
6 komentárov     zbaliť
ivka70 Skoly v takomto pripade odporucaju minimalne technicke parametre pocitaca, na ktorom student bude pracovat.
Nech si ich dcera v skole zisti, podla toho sa uz da navrhnut konkretny stroj ....
lucia4978 Dcéra zistila že budú používať hlavne Adobe
misoft Otázka je, koľko je finančný limit. Podľa toho sa dajú nájsť vhodné NB s potrebnými parametrami.

Vhodné by bolo: procesor i5-i7, prípadne Ryzen 5, úložisko SSD (min.) 512GB, grafika (min) 2GB, odporúčané 4GB - napt nVidia RTX1650 dedikovaná (NB majú aj integrované, ktoré berú pre svoju prácu pamäť z RAM), RAM min. 8GB.
Upozornenie: dnes už mnohé takéto NB optickú mechaniku neobsahujú.
Zo značiek, Lenovo, ASUS, Dell. HP by som neodporúčal a MSI sú určené viac pre zábavu.
lucia4978 Ďakujem pekne. No do 500 € by som chcela
ivka70 najskor nech dcera doda parametre ... lebo kupis nieco, co nakoniec nebude moct pouzit
misoft Lenovo Ideapad - napr. toto https://datacomp.sk/lenovo-ideapad-s...y_d397212.html
Má AMD Ryzen, má SSD na OS a programy + má HDD na ukladanie dát (teda čo vytvorí, tam uloží). RAM 12GB - čo je dostatočná pamäť. Do školy ako stvorené.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sthruskahe je offline (nepripojený) sthruskahe

    sthruskahe
    Hm, mal som Dell. Musel som sa ho zbaviť. Problém stroja s kompatibilitou môjho softvéru. Kúpil som HP a nikdy som s ním nemal problém

    Dosť záleží aj na tom ktorý rad/typ to je. Pri cene 500 eur je už predpoklad dobrej kvality. V každom prípade súhlasím s Lenovo!
    Naposledy upravil sthruskahe : 04.09.20 at 11:03 Dôvod: Rozsekalo mi to celý text
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Moja si do školy teraz kúpila Lenovo Ideapad 3 15ADA a je s nim spokojná. Cena 530€. Preto som dal Lenovo ako prvé.
    Možno si trafil na HP, ktoré je dobré, ale pár známych v mojom okolí práve na HP majú ťažké srdce.
    sthruskahe Je zaujímavé, že moje obe dcéry mali Dell a nemali žiaden problém. A jeden z nich teda dostával poriadne zabrať. Boli tam špeciálne programy, ku ktorým sa mi nedostaneme. Osobne som nepočul o Lenovo, s ktorým by boli problémy. Nepočítam samozrejme cenovú skupinu "plebs".
    HP: možno preto, že som multimediálny, čo mi bolo nanič. Bol to 17 " 1 920 x 1 200. Za to som si veľmi priplatil a potom som na tie blšky nevidel
    sthruskahe Pokračovanie
    Stál cez 900 € a teraz už vyše roka leží v skrini. Je na predaj
      zbaliť

    Spravne parametre notebook

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.