Zavrieť

Porady

Odporucate mi prihlasit sa na kurz uctovnictva?

Dobry den. Strednu skolu som vystudovala pedagogicku. Ucitelkou som nikdy nebola, pravdupovediac, ani ma to nelakalo. Uctovnictvo som nikdy na skole nemala. Cely zivot som pracovala ako operator vyroby v roznych firmach. Teraz mam 34 rokov a chcela by som sa karierne, financne a osobnostne posunut. Zial, vo fabrike to nejde a absolutne ma tato praca ani nenaplna. Momentalne som nezamestnana a urad prace ponuka tento kurz zdarma. Som ucenliva, mam rada system a poriadok, aj matematiku som mala vzdy rada, ale to je asi vsetko - ziadna skusenost s uctovnictvom. Myslite si, ze by som mohla uspiet s kurzom uctovnictva cez Midaro a konecne sa karierne posunut a najst si serioznu a lepsie platenu pracu? Mate niekto podobne skusenosti? Kazda rada vzacna
4 komentárov     zbaliť
Mila123 MIDARO nestačí,diplom o ukončení kurzu pre mňa osobne nemá výpovednú hodnotu, ja držím palce , kurz v takých agentúrach urobia všetci,ktorým UP zaplatí preškolenie...... ak jedna z desiatich sa zamestná ako účtovníčka bude vôbec dobré......naučia Vás teóriu, ale to iba tak letmo, musela by ste mať fakt dobrú kamošku, kamoša, ktorý Vám bude vysvetľovať, ukazovať, čítať a uvažovať, ale za pokus to stojí, ak nemáte žiadne praktické skúsenosti s účtovníctvom, tak nestačí, že Vám v škole išla matematika (prepáčte na pedagogickej SŠ ste tej matematike nedali veľmi veľa zabrať)...... učiť sa dá aj z príspevkov na Porade, z FB, osobne mne Porada dala veľa a stále sa učím......inak naša spoločnosť hľadá účtovníčku, a keď pozriem na prihlášky, resp. žiadosti o prijatie niekedy sa neviem zdržať smiechu (napr. 20 rokov robil murára, teraz má ZŤP a aj dokonca nejakú maturitu a chce robiť účtovníka? neverím......čašníčka a chyžná s maturitou chce naraz účtovať? pretože ovláda prácu s ORP???? neverím.....a pod. prepáčte, ak by ste u nás podali žiadosť o prijatie do zamestnania i po absolvovaní kurzu (prepáčte neuspeli by ste), toto dnes nestačí.....)a ešte firma Kros (účtovníčky vedia kto to je) dáva každej absolventke OA diplom, či certifikát o tom, že ovláda prácu s ich programom......ten diplom nemá výpovednú hodnotu - žiadnu......
Jahmanka Dievcata, zeny, damy... tie, co ste tento kurz absolvovali, ake mate z toho pocity? Kam smerovali vase dalsie kroky po kurze?
hanelie Určite odporúčam urobiť si kurz ale zaroveň doplniť si vedomosti aj vlastnou iniciatívou - študovať súvisiace zákony ap.
buchač OT ...Už včera som chcel reagovať.

Jasné, že nie som účtovník, ale tie vyššie uvedené " argumenty " od nemenovaného nicku (Mila 123OOOOOO) mi prichodia ako kuwa vyvyšovanie.
To akože ona spadla z oblakov učená jak samotný najúčtovník Slovenska - Mihál ? No neverííím...

Osobne si myslím, že ani absolvent Obchodnej akadémie alebo Ekonomickej fakulty nemá šancu okamžite sám účtovať.
Teória a prax sú fest rozdielne....a je úplne jedno, že o aké odvetvie sa jedná.
Len otázka znie, že kde sa majú tí absolventi kurzov a či škôl dostať do tej praxe.

...a ozaj...keď tu vidím účtovníkov, ktorí sú pekných pár rokov na Porade (a zároveň aj účtujú) a urvú neskutočne stupídnu otázku, tak o čo ide a aké sú ich znalosti a vedomosti ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak ti ho ponúkajú a "sadarmo" - tak prečo by si si nespravila ? Neviem, aké treba splniť podmienky (nepíšeš) - ale podľa mňa to určite nebude také prísne - či?
    S tou prácou to asi bude už náročnejšie ...
    Mila123 podmienky na kurz? stačí maturita (akákoľvek), škoda, že nie je účtovníctvo viazaná živnosť ako v ČR

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    po kurze z teba uctovnicka nebude - a ani neodporucam zacat samostatne uctovat

    ak kurz OK, ale zaroven si najdi miesto v uctovnej firme, zacni nahadzovanim dokladov za minimalnu mzdu, casom sa vypracujes ... urcite ale neocakavaj, ze za rok, dva bude z teba samostatny uctovnik

    Odporucate mi prihlasit sa na kurz uctovnictva?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.