Zavrieť

Porady

vypočet mzdy

Dobry den,

prosim Vas, potrebujem vediet kolko je 70,-Sk/hod v hrubom?
Ako sa to počíta?


Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    klaudia je offline (nepripojený) klaudia

    klaudia
    zle som sa vyjadrila, chceme mat v citom 70,- na hodinu a potrebujem ako to uviest do systemu v hrubom.

    dakujem

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    klaudia
    zle som sa vyjadrila, chceme mat v citom 70,- na hodinu a potrebujem ako to uviest do systemu v hrubom.

    dakujem
    Robím to tak, že postupne zadávam rôzne sumy hrubého (napr. 75,- , 80,-....) a dám si vypočítať mzdu....kým mi dá tú čistú sumu, ktorú potrebujem.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Súhlas s Paulou, ono to závisí od rôznych vecí, napr. od toho, či si uplatnňuje nezdaniteľnú čas, od počtu odprac. hodín v mesiaci a pod.

    plp je offline (nepripojený) plp

    plp
    Ak máš mzdu v čistom a chceš ju vypočítať v hrubom, tak čistú mzdu vydeľ 0,81. (kým máme 19% daň).
    Napr. 70/0,81 = 86,42, takže hrubá mzda je 86,- Sk.

    Ľuba
    Monika Kováčová
    Nesúhlasím, ešte si zabudla na odvody. Aj to je zložka z hrubej mzdy mínusom!!! A záleží od nezdaniteľnej časti a Daňového bonusu!!! Takže, cšeobecný vzorec na takýto výpočet neexistuje! Aspoň ja o ňom neviem

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    plp
    Ak máš mzdu v čistom a chceš ju vypočítať v hrubom, tak čistú mzdu vydeľ 0,81. (kým máme 19% daň).
    Napr. 70/0,81 = 86,42, takže hrubá mzda je 86,- Sk.

    Ľuba
    Tento výpočet je správny pri odmene na dohodu bez uplatnennnia NČ.

    plp je offline (nepripojený) plp

    plp
    Samozrejme s Tebou súhlasím, lenže o iných vplyvoch už písali ostatní.
    Práve kvôli odvodom, bonusu a odpočítateľným položkám sa mzda väčšinou udáva brutto. Otázka bola daná veľmi všeobecne,takže nevieme, či Klaudia myslí mzdu zamestnanca, alebo odmenu z dohody. Na dohodu bez uplatnenia odpočítateľnej položky si môže hrubú mzdu vypočítať "vzorcom", inak bude asi postupovať, ako jej radí Paula.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.