Zavrieť

Porady

Je potrebne uzemne rozhodnutie pri tahani elektrickej pripojky na pozemok ?

Dobrý deň prajem chcem sa len opytat otazku ohladom uzemneho rozhodnutia nakolko mi bolo na stavebnom urade povedane ze bude postacovat drobna stavba na tahanie elektriky no o mesiac neskor po vsetkych povoleniach uz je zrazu potrebne uzemne rozhodnutie v akych pripadoch je potrebne toto rozhodnutie robit aspon co som cital a dozvedel som sa vzdy je elektrika riesena ako drobna stavba .

Dakujem za odpovede.
7 komentárov     zbaliť
besttracker ziadas o drobnu stavbu alebo ide o normalne stavebne konanie ?ak ides stavat dom,a elektrika je sucastou povoleni,tak musis cakat na uzemne,ak ziadas samostatne o drobnu stavbu ide o iny pripad.....napis co si ziadal....
Patrikkoren na stavebnom urade mi pani povedala ze musim ziadat uzemne rozhodnutie , zatial neriesim stavbu domu iba elektriku k pozemku. Stavbu domu budem riesit v priebehu buduceho roka. Ked som sa bol pytat prvy krat u nej ze co vsetko potrebujem bolo mi u nej povedane ze to bude ako drobna stavba a zrazu po vsetkych vyticeniach IS mi povedala ze bude treba uzemne rozhodnutie tak preto sa pytam kde je vlastne pravda a co treba skutocne ziadat dakujem
ivka70 Pokial viem, drobna stavba moze byt len k uz existujucej stavbe, ak na pozemku nic nie je, nemoze to byt drobna stavba.Elektriku treba asi riesit v stavebnom konani k domu.
Chobot "Ťahanaie elektrickej prípojky" znamená čo presne? Že máš na hranici pozemku vyvedený elektrický kábel, na ktorý stačí pripojiť elektrické hodiny a uzatvoriť zmluvu s dodávateľľom?

Alebo že nejaký elektrický rozvádzač je niekde nablízku a ty budeš budovať elekrickú prípojku a ťahať vedenie niekoľko (desiatok, stoviek) metrov k pozemku?

Lebo na to druhé treba riadny projekt, stavebné aj územné povolenie a kolaudáciu. A potom to odovzdať distribútorovi elektriny.

Na prvé ti stačí len zmluva s dodávateľom. Ten dá pokyn distribútorovi, aby namontoval elektromer.
Patrikkoren bude sa to tahat cca 150 metrov projekt mam vypracovany odovdzany na stavebnom urade povolenie a vyjadrenie od VSE mam taktiez .
Chobot Tak potom na to samozrejme treba územné rozhodnutie. Obec musí preskúmať, či cez tie pozemky vôbec je možné robiť elektrické prípojky.
Patrikkoren dakujem za info
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Je potrebne uzemne rozhodnutie pri tahani elektrickej pripojky na pozemok ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.