Zavrieť

Porady

analytika v Pohode PU

prosim o radu, zacala som uctovoat v pohode. Velmi sa mi tento program paci, ale neviem prist na jednu vec. Ked si pri uctovani vyberam z predkontacii, ako mozem nastavit tieto predkontacie aby mi davali aj analyticke clenenie? Da sa to aj nejak jednoduchsie ako vsetko pridat do predkontacii este raz?
Dufam, ze porozumiete tejto otazke. Ak nie skusim este raz vysvetlit.
DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    joshep je offline (nepripojený) joshep

    joshep
    Ahoj,
    no tak v POHODE si môžeš zadávať analytické účty dvoma spôsobmi a to:
    1. Cez "účtovníctvo" - "účtovná osnova" - tam si založíš nový účet, napr. odberatelia - syntetický účet je 311000, vytvoríš analytický 311001, ale dávaj si pozor, aby si všetko správne zadala, teda číslo účtu, či je pasívny alebo aktívny a v neposlednom rade riadok súvahy a výsledovky, to si opíšeš zo syntetického účtu. Ďalej si tam môžeš zaškrtnúť či chceš tento účet sledovať v saldokonte a či ten účet používaš.
    2. ak účtuješ napr. v pokladnici, tak cez "predkontácia" klikneš na tlačídlo s tromi bodkami, tým pádom sa prepneš do všetkých predkontácii, čo máš v pokladnici. tam si dáš vytvoriť novú predkontáciu MD/D, klikneš na tri bodky čo sú na strane MD alebo na tri bodky na strane D (na tú stranu kam chceš vytvoriť analytiku) a prepne ťa to do účtovnej osnovy a postupuješ podľa 1. bodu.
    Takto môžeš zadávať analytiku v pokladnici, v banke, v interných dokladoch, v ostatných záväzkoch atď.

    kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

    kattka.c
    dakujem,
    cez uctovnu osnovu som si pridala tie ucty co budem potrebovat.
    Mna zaujimaju hlavne tie predkontacie.
    To naozaj musim mat pre kazdy analyticky ucet zvlast nadefinovanu predkontaciu?
    Viem ze to mozem zauctovat aj rucne.
    Ale neexistuje nieco jednoduchsie?

    kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

    kattka.c
    ahojte mam este jednu otazocku k analytike.
    Idem prvy krat uctovat mzdy v PU, a neviem ako daleko zajst v analytike.
    Viem ze hrubu mzdu pre kazdeho zamestnanca uctujem zvlast 331/AE
    ale treba uctovat zvlast aj zavazky do SP, ako je nemocenske poistenie, starobne, invalidne .... 336/AE
    Ak si urobim interny doklad kde to bude zhrnute bude to stacit?
    Prosim pomozte mi ........... ako to robite?

    DAKUJEM

    evitaznr je offline (nepripojený) evitaznr

    evitaznr
    ahoj katka, ku každej analytike musíš predkontáciu.............inak to nejde, v podstate to máš zakaždým iný účtovný prípad a ku mzdám? to by bola otročina, pohoda ti zaúčtuje mzdy sumárne............... keď si zadáš všetky údaje k výpočtu mzdy, tak sa dáš na "ZÁZNAM" zaúčtovanie miezd, samé ťa to bude navádzať ,čo ďalej, je tam dátum uzamknutia, zaúčtovanie bezhotovostne vyplatených miezd, odvodov a zrážok do agendy Ostatné záväzky, kde máš možnosť zakliknúť či to chceš a ešte aj dátum splatnosti a dátum účtovného prípadu.Posledné je zaúčtovanie hotovostne vyplatených miezd do pokladne............pozorne si to čítaj, samé ťa to navádza. Hlavne si daj pozor pri nahrávaní zamestnanca do personalistiky čo sa týka zdravotnej poisťovne. Keď si rozklikneš Poistenie, tak tam máš kod poisťovne / tento kód je kód poisťovne, máš ho aj na výkazoch a poisťovňa ti ho napíše aj pri registrácii firmy u nej/ a analytický účet, pokiaľ si toto pekne zadáš, tak ti odvody do zdravotných poisťovní správne zaúčtuje. Dúfam, že je to zrozumiteľné, skôr som typ, ktorý radšej usmerní naživo alebo po telefone :-))) S POHODOU robím od r.2000 a nedám si na ňu dopustiť, tak dúfam, že som ťi aspoň trošku pomohla, veľa zdaru, ahoj

    evitaznr je offline (nepripojený) evitaznr

    evitaznr
    a ešte katka, prelúskaj si príručku, ktorú si obdržala, je písana zrozumiteľne a na hot-line sú veľmi ochotní a promptní............zabudla som ti uviesť, že keď vôbec začínaš účtovať v pohode, musíš si vyplniť Nastavenia - Globálne nastavenia ................

    kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

    kattka.c
    ahoj dakuje,
    ale ja mam pohodu iba PU, mzdy robim v olympe.
    a myslim ze to co pises sa tyka pohody aj s modulom pre mzdy.
    viem ze si musim nastavit predkontacie,
    mna zaujima ci musim uctovat analyticky odvody do socialnej poistovne - teda kayzdy odvod zvlast (nemocenske, invalidne...), alebo to staci zauctovat ako jeden uctovny pripad odvod do SP?

    kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

    kattka.c
    Dobre,

    skusim sa spytat inak....

    ako mate urobenu analytiku k uctu 336?

    Prosim ozvite sa mi niekto

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Tiež účtujem v POHODE. Analytiku mám na každú zdr. poisťovňu a SP zvlášť. Odvody soc poisťovne nečlením na nemocenské, inval. adť., člením len odvod za organizáciu a zamestnanca.

    D o p l n e n i e: V Postupoch účtovania §4 ods.1 písm. i sa však píše:
    Pri vytváraní anal. účtov sa zohľadňujú tieto hľadiská:
    ...

    "písmeno i: členenie pre potreby zúčtovania zdravotného, nemocenského a dôchodkového poistenia, príspevkov na poistenie v nezamestnanosti a príspevku do garančného fondu."

    Mne však doteraz žiadni auditori nevytkli, že člením tak, ako uvádzam na začiatku mojem odpovede.
    Naposledy upravil JarkaL : 20.09.06 at 18:09

    kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

    kattka.c
    dakujem
    za doplnenie.
    Prave preto som sa pytala, pretoze som citala tie postupy a som sa zhrozila.
    Tak som chcela vediet ci to naozaj treba tak podrobne uctovat.
    Ale ak Ti to auditori schvalili, potom to budem uctovat tak ako Ty.
    Dakujem este raz.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Tiež účtujem v Pohode a mám trochu problém s analytikou na banke.
    Predstavte si, že firma má 3 banky a v každej založené bankové účty na všetky meny, teda tie hlavné - SKK,CZK,USD,EUR,PLN + RF a taktiež kontokorentné úvery. Takže okrem jedného korunového účtu,kde je nastavená predkontácia, všetky ostatné účtujem ručne. Je to hrôza. Neviete ako by som si to zjednodušila?

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja mám tiež niečo podobné, ale v každej banke a na každú menu som si vytvorila predkontáciu a tak je to jednoduchšie.

    evitaznr je offline (nepripojený) evitaznr

    evitaznr
    milá bea, plne s tebou súhlasím, ešte by som odporučila v začiatkoch vyfiltrovať si napríklad pri účtovaní podľa analytiky účet, ktorý nahráva a zobrazia sa jej len predkontácie pre píslušný účet a banku..................takto sa vyhne katka možnej zámene účtov, v dôsledku čoho by jej nesedeli stavy na účtoch...........

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Bankových účtov mám požehnane, a žeby som účtovala niektorý ručne, tak by ma asi trafilo. V Predkontáciách pre Banku, zadávate všade účet 221000 (t. j. nezadávate do predkontácií analytické účty 221). Analytické účty zadávate v Nastavenie - Bankové účty a tam ku každému účtu priradíte analytiku akú potrebujete. A na základe toho to potom funguje suprovo a netreba nič ručne účtovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.