Zavrieť

Porady

Faktúra a odvolávka na dodacie listy

Poprosím o poradenie. Konateľke vystavujem faktúry za dodávku potravinových výrobkov a do faktúry píšeme na základe dodacích listov č.... Ktoré dodacie listy prikladáme k faktúre pre odberateľa kópie alebo originál ?
Dátum dodania môžeme dať podľa posledného dodacieho listu 12.10. ak dodanie bolo priebežne od 5.10.-12.10.20?
Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped Majka a do faktúry nemusím rozpisovať dátumy dodania jednotlivých čiastkových dodávok? Stačí text vo fa : výroba zákuskov podľa objednávky na zákalde DL č.....až ...... spolu suma
    Nemusím rozpisovať dátumovo?
    Ďakujem veľmi pekne.
    Tweety stačí dať rozmedzie od-do
    maped teraz neviem či som správne pochopila Majka. Dala som iba výroba zákuskov podľa objednávky na základe DL č. až č... nič viac. Dátumy v texte fa som nespomínala, iba som dala dodanie toho 12.10. DL nejdú dátumovo každý deň.
    Môže to tak byť prosím ako som uviedla? Ďakujem!
    Tweety je to takto spávne.
    maped veľmi pekne ti ďakujem.
    Mila123 Miladka, niekedy ale i teraz je možné dohodnúť fakturáciu po dekádach, popr. mesačne (najlepšie písomne) , po dekádach zvyklo sa fakturovať ešte za socializnu, a to hlavne každodenná dodávka chleba, pečiva, mlieka,....ak je dodávka napr. 1 x týždenne tak môže napr. mesačne.....
    maped Ďakujem Jarka. Mne ide hlavne o to, či nemusím rozpisovať dátumy do textu fa, lebo máme 9 dodacích listov. Tak som uviedla tak ako som napísala Majke na základe DL č. až č.... Ešte sa spýtam, priložila by si dodávateľovi, teda nám v tomto prípade originál DL a kópie by si dala odberateľovi?
    Mila123 Význam dodacieho listu
    Tento doklad využívajú najmä podnikatelia pôsobiaci v oblasti predaja a výroby. Slúži ako potvrdenie o odovzdaní a prijatí tovaru v stanovenom množstve, druhu či kvalite. Fyzicky sa prikladá k dodávke a je vhodný hlavne na evidenciu skladových zásob. Vystavuje sa v dvoch vyhotoveniach. Originál dodacieho listu by mal patriť strane, ktorá za tovar platí. Druhý dodací list potvrdzuje príjemca ako potvrdenie o prevzatí a posiela ho späť k odosielateľovi. Dodací list neslúži ako faktúra, ale je jej doplnkom.
    maped Ďakujem. Uf, my sme si nechali originály a odberateľovi sme dali kópie. Je to chybou?
    Tweety No, nie je to žiadna fatálna chyba.
      zbaliť

    Faktúra a odvolávka na dodacie listy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.