Zavrieť

Porady

Vodicsky preukaz v 17 rokoch

Môžem si do toho papiera s kým môžem jazdiť napísať aj niekoho kto nie je zo SR?
Naposledy upravil ivka70 : 22.10.20 at 12:18
4 komentárov     zbaliť
marjankaj A keď chcem ísť autobusom MHD, tak aj ja potrebujem "ten papier"
Chobot Musím sa ho zastať, napísal to dosť zrozumiteľne. Ak niekto nerozumie, nech položí upresňujúcu otázku. JA som to pochopil hneď z vety v zadaní, čo potrebuje vedieť. Nechápem, prečo sa robíš múdrym a snažíš sa ho zhodiť.

Drž sa etikety porady.

Tvoje zbytočné múdre rečí vymažem a aj šimonove reakcie na ne.
ŠimonVi Ôk tak inak.. Keď mám 17 rokov a chcem jazdiť či si môžem napísať aj človeka ktorý nežije na SR?
ŠimonVi No neviem.... Dostal som papier "Žiadosť o zaevidovanie oprávnenej osoby na mieste spolujazdca a tam mam napísať koho chcem na mieste spolujazdca len musí mať 10 ročnú prax
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    § 74 ods.2 zákona č.8/2009 Z.z. :
    § 74
    (1) Motorové vozidlo určitej skupiny smie viesť len osoba, ktorá je držiteľom vodičského oprávnenia príslušnej skupiny.
    (2) Držiteľ vodičského oprávnenia skupiny B, ktorému bolo vodičské oprávnenie skupiny B udelené pred dovŕšením veku 18 rokov, môže do dovŕšenia veku 18 rokov, najmenej však tri mesiace, viesť motorové vozidlo skupiny B len v prítomnosti osoby sediacej na mieste spolujazdca vedľa vodiča, ktorá je držiteľom vodičského oprávnenia skupiny B najmenej 10 rokov a ktorú na tento účel zapíše orgán Policajného zboru do evidencie vodičov na žiadosť zákonného zástupcu; osoba spolujazdca má v takom prípade primerane povinnosti podľa § 4 ods. 2 písm. a) až e).:
    Vodič nesmie
    a) viesť motorové vozidlo bez príslušného vodičského oprávnenia, v čase jeho odobratia alebo počas zadržania vodičského preukazu; to neplatí, ak vedie motorové vozidlo autoškoly v kurze podľa osobitného predpisu,8a) vedie motorové vozidlo v kurze základnej kvalifikácie,8b) podrobuje sa skúške z vedenia motorového vozidla, preskúšaniu odbornej spôsobilosti z vedenia motorového vozidla alebo má povolenú jazdu podľa § 70 ods. 4 a § 71 ods. 2,
    b) viesť motorové vozidlo akejkoľvek skupiny počas trvania trestu zákazu činnosti spočívajúceho v zákaze vedenia motorových vozidiel alebo počas trvania sankcie zákazu činnosti spočívajúcej v zákaze vedenia motorových vozidiel,
    c) požiť počas vedenia vozidla alkohol alebo inú návykovú látku,9)
    d) viesť vozidlo v takom čase po požití alkoholu alebo inej návykovej látky, keď sa alkohol alebo iná návyková látka ešte môžu nachádzať v jeho organizme; toto neplatí pre cyklistu, vodiča kolobežky s pomocným motorčekom a vodiča samovyvažovacieho vozidla jazdiaceho v obci a pre cyklistu, vodiča kolobežky s pomocným motorčekom a vodiča samovyvažovacieho vozidla jazdiaceho po cestičke pre cyklistov, ak množstvo alkoholu v jeho organizme nepresiahne hodnotu 0,24 miligramu etanolu na liter vydýchnutého vzduchu pri vyšetrení dychovou skúškou prístrojom alebo 0,5 gramu etanolu na kilogram hmotnosti vyšetrovanej osoby pri lekárskom vyšetrení zo vzorky krvi plynovou chromatografiou,
    e) viesť vozidlo po požití lieku v čase, keď liek môže znížiť jeho schopnosť viesť vozidlo,

    tu sa nič nepíše o tom že musí byť zo SR.. len že spolujazdec musí mať pri sebe platný vodičský preukaz, nesmie byť pod vplyvom alkoholu či iných návykových látok.
    Naposledy upravil Žabinka : 22.10.20 at 11:45
    kn-alka toto bude príliš dlhé čítanie pre toho, kto používa spojenie "ten papier"
    Žabinka upravila som, tiež mi to napadlo..

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Občianstvo alebo bydlisko spolujazdca nie je obmedzené, takže môže to byť aj cudzinec. Musí ale spĺňať podmienky zo zákona, t.j. má VP skupiny B najmenej 10 rokov. Keďže v celej EU platia rovnaké skupiny, tak by problém nemal byť.

    Vodicsky preukaz v 17 rokoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.