Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať stavebné úpravy (TZ) do 1700 € ?

Kam by som mohla zaúčtovať montáž nových dverí? V postupoch účtovania sa píše, že "ak suma vynaložená na TZ neprevyšuje 1700 eur, o účtovaní rozhoduje ÚJ, či ho bude považovať za DHM .... alebo ho zaúčtuje do nákladov na hospodársku činnosť". Aký účet sa môže použiť? 511 by bola oprava, ale keďže je to nové - 518? 548?
Ďakujem za rady
Tweety a kam si zaúčtovala dvere?
AnnG Je to spolu komplet - materiál s montážou
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AnnG takže nakoniec 501? Nie je mi to veľmi jasné ... :-/
    Tweety Ak si tam účtovala dvere, tak áno, aj montáž tam. Pozri postupy účtovania,
    Ester plus Ak sa menia staré dvere za nové tak to nie je technické zhodnotenie ale oprava. Pri oprave limit ceny neplatí.
    AnnG Nie je to oprava, búrala sa stena a vsádzali sa dvere tam, kde predtým neboli. Je to všetko na jednej faktúre ako komplet prác podľa rozpočtu (s prenosom DP podľa §69 ods. 12 písm. j). Mne sa zdá najlogickejšie 518, ale zneistila ma tá poznámka z postupov o "hospodárskej činnosti" ..
    Ester plus No ak sa tam búralo lebo dvera tam neboli tak je to technické zhodnotenie budovy. Ak celkové náklady toto zhodnotenie neprevýšia 1700€ tak to zaúčtuješ do nákladov na účet 501 alebo 548. Obidva účty spadajú do kategórie účtov na hospodársku činnosť. Účet 518 by som použila v prípade že by sa jednalo o opravu.
    AnnG Ďakujem veľmi pekne za upresnenie
      zbaliť

    Ako zaúčtovať stavebné úpravy (TZ) do 1700 € ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.