Zavrieť

Porady

zamestnávanie občana ČR

Dobrý deň, poprosím o radu. Firma chce zamestnať občana ČR v slovenskej s.r.o., ale výkon práce by bol v ČR... Ako sa to dá? Dá sa to? Aké odvody by sa kde platili? Mal by nárok na diéty? Vopred ďakujem za odpovede a želám pekný víkend
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Da sa to, ale firma bude odvadzat odvody do CR, kedze miesto vykonu prace bude v CR.
    Cize prihlasenie do ceskych poistovni, sledovanie ceskej legislativy atd.

    Narok na "diety"/stravne ma, pokial ide na pracovnu cestu mimo miesta svojho vykonu prace. Cize moze mat pri pracovnej ceste v CR, ale aj do zahranicia, pokial prcuje v CR na tom mieste, ktore ma v zmluve ako miesto vykonu prace, samozrejme nie.
    Naposledy upravil ivka70 : 30.11.20 at 08:29 Dôvod: doplnene
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lenka.ba a to tam bude fungovať na základe formuláru A1? Alebo čo tam ešte treba? Ešte som sa s tým nestretla a už teraz ma to desí. Vopred ďakujem
    ivka70 Nie, A1 je na vyslanie a na obmedzeny cas.
    Toto je miesto vykonu prace v zahranici, EU.
    Aky mzdovy SW pouzivate? Niektore to maju k dispozicii (napr. Kros)

    Tu na konci mas info, ked je to naopak, zahranickny zamestnavatel, miesto vykonu prace v SR.
    To si treba najst v ceskej legislative:
    https://www.socpoist.sk/praca-v-eu/1561s
    lenka.ba robím v SW Human
    ivka70 Tak treba zistit, Inak, ak to SW nerobi, je asi lepsie robit to cez externu firmu, ktorej dodate len hrubu mzdu a ona zabezpeci nahlasenie odvodov a vam spatne posle len kolko a na aky ucet uhradit do CR.
    Sledovanie ceskej legislativy kvoli jednemu zamestnacovi sa neoplati.
    lenka.ba Ďakujem moc za info, veľmi Ste mi pomohli
    ivka70 My sme takto mali viac ludi a viem ,ze v mzdovom SW sme mali samostatnu firmu, kde sa spracovavali ich mzdy. Ale vedelo to aj cesku legislativu
    Nastastie sa potom urobila v CR samostatna firma, lebo to bolo vela pre mzdarku.
      zbaliť

    zamestnávanie občana ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.