Zavrieť

Porady

Čo robiť ak mi autoškola nechce povoliť presun do inej autoškoly ?

Nedávno som začala chodiť na jazdy v autoškole. Mám za sebou menej ako polovicu jázd a 2 inštruktorov, obaja na mňa neúmerne zvyšovali hlas, až do bodu keď som sa po skončení hodiny rozplakala. Neverím, že zmena insštruktora pomôže, v tej autoškole dobrých inštruktorov zjavne nemajú, rozhodla som sa zmeniť autoškolu. No stará autoškola to nechce dovoliť. Aké mám možnosti ?
Naposledy upravil jaPotrebujemPoradit : 01.12.20 at 18:57 Dôvod: upresnenie
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  avalik je offline (nepripojený) avalik

  avalik
  zvysenie hlasu ta rozplace? skus popisat situaciu

  skus sa nad nou zamysliet - auto v pohybe, robis nebezpecny manever -
  pedale, volant, rychlost - a instruktor ta ma tichucko laskavo poziadat aby si to a to robila inac? ... nie je problem v tebe?

  jslancik je offline (nepripojený) jslancik

  bez servítky jslancik
  čo robiť? odpoveď nedostaneš takú, ako by si očakávala...

  v prvom rade si si u pôvodnej autoškoly objednala niečo, a čiastočne si to aj zaplatila. pozri v zmuve alebo čom, aké sú podmienky odstúpenia od zmluvy. skúsenosti s autoškolou bolo treba zisťovať vopred...

  hovorí sa, že v manželstve sú za problémy vždy zodpovedné obidve strany - ako žena, tak aj svokra... ver tomu, že v aute, kde robíš jazdy, nie je zlý (iba) ten inštruktor. majú za úlohu ťa naučiť dobre jazdiť. aj pod tlakom. myslím (a potvrdilo mi to niekoľko "žiakov" autoškoly), že vedome sa inštruktori snažia priviesť pod tlak šoféra. občas sa ho snažia skúšať, či sa nepomýli. vedome buzerovať za blbosti. všetko kvôli tomu, aby sa absolvent naučil byť odolný stresu, resp. naučil šoférovať pod tlakom. poznám týpka, čo ho inštruktor tak vytočil, že na križovatke vystúpil a chytil inštruktora pod krk a tak si to vykonzultovali... týpek je asi zapísaný do análov danej autoškoly

  ak ťa ale ničia kvôli nezvládnutej technike šoférovania, tak sa to musíš jednoducho naučiť, iná cesta nie je. nie sa urážať či plakať. to nepomôže. treba sa sústrediť. po 7. jazde by si mala mať techniku zvládnutú na jednotku. treba sa sústrediť na značky a dodržiavanie predpisov. ak privádzaš inštuktorov do šialenstva, tak chyba nie je v nich, tomu ver... aj keď to často bývajú vyhorení chlapíci. svojho času (robil som si drobný doplnok k vodičáku) som mal jazdu so samým šéfom autoškoly. buzeroval ma ako malého chlapca kvôli tomu, že som na 50 išiel kratúčko 52. resp. som pridal rýchlejšie, ako je on zvyknutý... robil priam scény. neboj, nerozplakal som sa, ani som mu nevynadal. jednoducho ľudia sú rôzni, majú svoje prežité, tú jazdu som prežil bez ujmy na zdraví. aj on ju prežil

  ak si myslíš, že na teba kričia bezdôvodne (čo ale nie je veľmi pravdepodobné), tak si to v kľude vykonzultuj s nimi. hlavne predtým, ako nastúpia emócie. musíš sa aj to naučiť. ber to ako školu života...

  ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

  ivka70
  Bez ich suhlasu nic, mozes si tak akurat zaplatit iny kurz.
  Ries s autoskolou, pisomne, stazuj sa, uved dovody a ziadaj.
  https://dusicka.sk/najcastejsie-otazky-odpovede/

  Autoškola, z ktorej chcete odísť musí s presunom súhlasiť a vykonať záznam (súhlas) o presune v systéme JISCD. Bez tohto záznamu (súhlasu) presun účastníka kurzu z jednej autoškoly do druhej nie je možný.

  Na druhej strane necakaj zazraky od inej autoskoly, skor skus zmenit svoj pristup, inak budu vsetci instruktori z tvojho uhla pohladu voci tebe zaujati.
  6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  jaPotrebujemPoradit ja už som sa v novej autoškole bola informovať, a tam so mnou súhlasili v tom, že zvyšovat hlas na žiakov, nie je normálne. Takze myslim, ze zmena autoskoly pomoze.
  jslancik to je veľmi, veľmi naivný názor... kým s tebou nešli párkrát v aute, tak rečičky, rečičky...
  jaPotrebujemPoradit ja by som povedala, že nezvyšovanie hlasu na žiaka by mal byť štandart.
  jaPotrebujemPoradit ja si myslím, že nezyšovať hlas na žiaka by mal byť štandart, ale možno som naozaj naivná, keď očakávam slušné správanie.
  jslancik vieš, len či sa tvoje šoférovanie nevymyká štandartom...
  pavol54 Nie je problém zvyšovať hlas ja tomu hovorím krátka cesta k zjednaniu nápravy, aby si druhý účastník uvedomil čo môže a čo nie, niekedy zvýšený hlas zabráni autonehode , môže aj s úsmevom nechať nech robí hlúposti, písomne vyhodnotiť každú jazdu a výsledok kurzu "nezvláda nepripustiť ku skúškam" a prachy za kurz sú fuč
    zbaliť

  misoft je offline (nepripojený) misoft

  misoft
  Len tak
  Inštruktori autoškôl sú dosť obrnení voči postupom svojich žiakov. Pokiaľ však zvyšuje hlas (ako v tvojom prípade) - príčina nebude v inštruktorovi, ale naopak - v žiakovi.
  Pokiaľ žiak pri praktických jazdách vyvedie nejakú chobotinu, inštruktor ho upozorní, ak druhý raz, upozorní dôraznejšie. Ale pokiaľ žiak robí tieto chobotiny permanentne, neriadi sa pokynmi inštruktora (by si sa čudovala - on totiž v tom aute zodpovedá aj za TVOJ život! a prito on vozidlo neriadi) - tak sa nečuduj, že kričí.

  Mne sa zdá, že chyba môže byť u teba, lenže si to neuvedomuješ a hádžeš všetko na inštruktorov.

  Čo robiť ak mi autoškola nechce povoliť presun do inej autoškoly ?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.