Zavrieť

Porady

Zabudnuté prededenie.

1. Objavil som v Katastri nehnuteľností neprededený pozemok po mojom strýkovi, ktorý okrem môjho nebohého otca nemal žiadnych príbuzných. Som posledný z priamych dedičov.
2. Takisto som objavil neprededený pozemok po mojom otcovi, ktorý vlastnil s prvou manželkou . Toto manželstvo bolo bezdetné a bývalá manželka zomrela pred cca 60 rokmi,
Prosím o rady :
- mám nárok na dedičstvo ako jediný pozostalý najbližší príbuzný ?
- je možné vyvolať dodatočné dedičské konanie (ako sa to odborne nazýva ?)
- ak áno aký je predpísaný postup ?
Vopred ďakujem za Vaše rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    je to "Návrh na prejednanie novoobjaveného majetku" . Dávaš na príslušnom súde - kde naposledy býval poručiteľ. Resp. kde bolo prvé DK. Vzory si nájdeš na nete - aj čo k tomu treba - kolok - 6,50 eur.
    Najlepšie by bolo mať aj pôvodné rozhodnutie z DK - tam je okruh dedičov. Môžeš si nájsť v archíve - ale vedia si to notári aj dohľadať . Ale aspoň dátumy narodenia a úmrtia a miesto posledného pobytu .
    Ak prichádza do úvahy dedenie zo zákona - tak pozri tu https://www.google.com/url?sa=t&rct=...dWzBX5kDncyBmq
    Ale ešte by si si mal preveriť - či sa náhodou toho dedičstva (pozemkov) nevzdali v minulosti v prospech štátu. (bolo by to v tom pôvodnom rozhodnutí)

    Zabudnuté prededenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.