Zavrieť

Porady

Kto bude dediť?

Bezdetná teta nemá manžela ani rodičov,pred časom jej zomrela i jediná sestra ktorá má tri deti,kto bude dedičom po tete?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    tri deti po jej sestre

    Pred časom sme mali doma rovnaký prípad.

    Teda ak teta nezanechala závet
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    annova Presne ako pise Dáša_ , deti budu dedit nielen majetok, ale i pripadne dlhy.
    Tweety Annova, ja som napísala niečo iné?
    Mila123 áno, aj dlhy, ale potom aj zdaňovať budú, nezabudnúť aj na ZP......
    Mila123 Majka písali ste presne rovnako, o milisekundu si bola rýchlejšia.....
    Tweety Nie je to o tom.
    Mila123 ja nechápem o čo tu ide....
    Tweety Nechaj tak.
    buchač
    annova Tweety, posledny prispevok predo mnou bol
    05.01.21 13:02 Dáša_ , ale ano aj ty a vela inych prispevkov ma pravdu, ked tvrdia, ze budu dedit deti vratane vsetkych dlho, poplatkov ...suvisiacich s dedenim. Taktiez sa mozu svojho dedicskeho podielu vzdat v prospech ineho dedica, alebo dedicstvo uplne odmietnut. Moze este existovat zavet, ale to uz je vsetko mimo otazku "kto bude dedicom po tete".
    marjankaj Máš pravdu. Ale sú tam dve otázky:
    1. Kto bude dediť?
    2. Kto bude dedičom?
    A odpovede už nemusia byť rovnaké.
    annova marjankaj
    Povodna otazka bola " Bezdetná teta nemá manžela ani rodičov,pred časom jej zomrela i jediná sestra ktorá má tri deti,kto bude DEDIČOM po tete? ". Vsetci vratane teba sme odpovedali na tuto otazku rovnako, niektori sme odpoved rozsirili aj na mozne alternativy v snahe poradit co najviac. Aj ja viem, ze je rozdiel ako pises bod 1. a bod 2., kto bude dedit a kto je dedicom - zo zakona alebo zo zavetu.
      zbaliť

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Kto bude dediť sa dozvie po skončení dedičského konania. Dedenie totiž nie je povinné. Každý môže odmietnuť svoj dedičský podiel, alebo ho po dohode prenechať inému.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.