Zavrieť

Porady

Vznik sociálneho poistenia

V priebehu minulého roka som si založil živnosť.Zatial si neplatim odvody do sociálnej poisťovne.Viem,že od júla bude hranica na platenie odvodov výška zárobku 6552€.Ja mám príjmy pod 6000€.Do marca som však bol zamestnaný (pracovná zmluva) a neviem či sa počítajú aj tieto príjmy.Potom by som hranicu 6552€ prekročil a vznikla by mi povinnosť platiť odvody.Na čo sa mám pripraviť?Ďakujem.
8 komentárov     zbaliť
bosos Ďakujem všetkým za odpoveď.Este by som sa vás spýtal:Počas obdobia živnosti som bol na pandemickej očr.Tiez sa mi nebudú počítať ani tieto príjmy do tej hranice?
-a nebudem ich ani uvádzať v daňovom priznaní?
kn-alka nemocenské dávky NIE sú zdaniteľnými príjmami, nazapočítavajú sa ani do DP ani do príjmov na posudzovanie SP
bosos A ani nepotrebujem zohnať k daňovému priznaniu aspoň nejaké potvrdenie že som poberal pandemicku očr?
Tweety Nepotrebuješ.
veronikasad OCR si mal pocas trvania prac.pomeru?
bosos Nie,očr som mal iba počas obdobia živnosti.Mení to situáciu?
veronikasad Ak si neplatis odvody do SP, nárok na ošetrovné ti predsa nevznikol...
Ošetrovné nie je zdaniteľný príjem, nemáš co započítať...
bosos Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Do limitu pre povinnú registráciu sa zahŕňajú len príjmy (tržby) z podnikania

    Vznik sociálneho poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.