Zavrieť

Porady

Kto moze zmenit poradie exekucii?

ak mám na mzde výkon zrážok-exekúciu kto je oprávnený účtovníčke stanovit poradie výkonu zrážok?možem ja?Exekútor neodborne zaslal na prvý krát jednu exe jeden mesiac a ostatné v iný mesiac a na jednu zasa zabudol na doposlanie som ho urgoval takže urobil účtovníkovi chaos a ten zráža len tie čo dostal ako prvé kde sú vysoké zostatky a tie kde je malý zostatok nezráža.Kto teda može stanovit presné poradie výkonu jednotlivých exe?
Niekolkokrát som písomne urgoval exekútora avšak nereaguje,nemá záujem čo ma hnevá: Mad:
Mila123 exekúcie sa zrážajú v poradí ako došli, ale pokiaľ ZC tvrdí, že nemá žiaden zápočtový list, neporadíte si......stáva sa, že sa začne zrážať, pretože prišli exekúcie pri novom zamestnancovi, a potom po pol roku sa ozve iný exekútor, ktorý "čakal v poradí", že jemu sa už zrážalo pred 2 rokmi, tak sa "opravujeme", píšeme exekútorom, prečo prestávame zrážať....atď. v takom prípade sa poradie mení, inak je poradie dané zákonom.......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    peter7111973 nemám to skúšat zmenit?nemám požiadať exekútora znovu a prípadne sa obrátiť na exekútorskú komoru ?toto nemá logiku exekúcie s malým zostakom stoja a tie s vysokým sú zrážané len preto lebo niekto nevie zaslat všetko v jdnej obálke a v jeden mesiac.....kocúrkovo...sorry "slovensko!"
    ivka70 nemas co skusat, lebo nemas co dosiahnut , prestuduj si zakon o exekuciach
    A je to tak podobne aj v inych krajinach.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ty to zmenit nemozes, definuje to zakon.
    Poradie je podla dorucenia a este prednostne/neprednostne exekucie.
    Tu malu exekuciu mozes zaplatit aj mimo zrazok.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak si ty povinny, tak predsa zaplat svoj dlh exekutorovi priamo alebo aj opravnenemu a budes mat klud

    Kto moze zmenit poradie exekucii?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.