Zavrieť

Porady

Je možný súbeh poberania?

Teraz som začula v správach že je možné poberať pandemický rp a zároveň aj SOS dotáciu. Je to tak? Dakujem
7 komentárov     zbaliť
ivka70 V akej výške je poberany RP?
Sú splnené podmienky sos dotácie?
topas103 ten vyssi 370
ivka70 Aj keby narok bol, SOS dotacia je 300 eur mesacne a dostala by si len rozdiel, co v tvojom pripade je 0 ( - 70).
veronikasad Citala som, že minister práce pripravuje novelu, súbeh bude možný s prácou na dohodu ....
topas103 aha ale teda s sos dotaciou nie vsak?
veronikasad to tam písané nebolo, idem kuknúť tie včerajšie správy na markíze
veronikasad Zle si počúvala, o žiadnom súbehu pandemického RP a dotácie SOS tam nebola reč. Krajniak len vysvetlil, že poberatel pandemického RP, dávky v HN a dotácie SOS, ktorý sa zúčastnil plošného testovania a mal z toho príjem, o dávku nepríde. Tým, ktorým bola dávka odobraná v oktobri a novembri 2020, bude doplatená.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zle si počúvala, o žiadnom súbehu pandemického RP a dotácie SOS tam nebola reč. Krajniak len vysvetlil, že poberatel pandemického RP, dávky v HN a dotácie SOS, ktorý sa zúčastnil plošného testovania a mal z toho príjem, o dávku nepríde. Tým, ktorým bola dávka odobraná v oktobri a novembri 2020, bude doplatená
    Naposledy upravil veronikasad : 24.01.21 at 20:34
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Poberatel rodičovského príspevku nemá nárok na SOS dotáciu
    veronikasad Podmienky SOS dotácie nájdeš tu
    https://www.upsvr.gov.sk/socialne-ve...age_id=1037747
    ivka70 Veronika, rozislo sa to v html pri uprave, da sa to opravit len pismenko po pismenku alebo znovu nakopirovanim. Skus to znovu skopirovat alebo vloz len link.
    topas103 ano je to tam uvedene ze nema narok tak potom co zavadzaju ????
    veronikasad Kde si to počula ? Prever si na príslušnom Úrade práce.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    a nie náhodou bola v správach reč o mamičkách, ktoré boli pomáhať pri testoch - a
    dostali odmenu - že im zobrali RP a terazky to naprávajú - vrátia im ho.
    Lebo popri pandemickom RP je podmienkou absencia príjmu. A to myslím platí stále.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    topas103 Ano o tom bolo ale zaroven tam bolo jasne povedane ze nevezmu rp ani tym co maju hmotnu nudzu a sos dotaciu. no mozno som to zle pochopila....dakujem
    Katy a R samozrejme si to pozri dôkladne (mňa sa to nedotýka, tak to nesledujem)
    veronikasad v akých správach si to počula, nech to pozrieme z archívu ?
    Katy a R veronika - bolo o tom v TV novinách neviem v ktorých - nepozerám, len manžel mal zapnuté. Ale určite to tak nebolo, ako píše v zadaní (aj keď len z inej cimry som počula) - výnimka pre mamičky, čo pomáhali pri testovaní
    veronikasad TN o kolkej, skúsim to pohladať ... O výnimke pre mamičky, ktoré pomáhali pri testovani hovoria už dlhšie
    topas103 boli to hlavne spravy vecer na markize
      zbaliť

    Je možný súbeh poberania?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.