Zavrieť

Porady

Ako skopírujem vzorec s odkazom na iný hárok a riadok

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ako kopírovať vzorec, ktorý sa odkazuje na iný vzorec z druhého hárku aby sa daný vzorec odkazoval o 3 riadky nižšie ako ten pôvodný. Tým, že ho v druhom hárku kopírujem na mieste, ktoré je o 14 riadkov nižšie tak výsledok je zlý. Príklad: toto je vzorec v hárku4: "=Hárok3!AK4" a nachádza sa v bunke IJ8, tento vzorec teraz prekopírujem do bunky IJ19 a získam tak vzorec "=Hárok3!AO18" lenže ja potrebujem aby sa to odkazovalo na "=Hárok3!AO7". A to potrebujem kopírovať asi 100x pod seba. Neviem či to vysvetľujem zrozumiteľne, ak niekto chápe a vie pomôcť budem rada.
Untitled.png  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Prvy skopirovany manualne opravis, dalsie, uz spravne urobi Excel potiahnutim - klasicke kopirovanie vzorcov.

    colibri je offline (nepripojený) colibri

    colibri
    V prvom rade by som odporučil použiť vo win10 skratku WIN+Shift+S na vystrihnutie potrebnej oblasti. V druhom rade by som odporučil pridať prázdne riadky do zošitu, kde ich je menej - načo si to komplikovať? Ak sa to nedá, vyrobil by som pri prvom kopírovaní makro, v ktorom nahrám opravu - a spustil ho pred kopírovaním. Alebo funguje rada od Ivky70? ----------- Myslím, že by to malo fungovať - upravíte si to už podľa seba - dal som to do 2 tabuliek akoby 2 hárky vedľa seba pre lepšiu názornosť - dať druhú tabuľku na ďalší hárok a vytvoriť prepojenia medzi hárkami určite nebude problém.
    Naposledy upravil colibri : 27.01.21 at 20:05 Dôvod: asi vyriešené :)
    porada-tab2.jpg  
    porada-tab.jpg  
    1/1
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anna.ap874 rada od Ivky710 bohužiaľ nefunguje, stále mi to nahodí o taký počet riadkov viac v akom sa práve ten vzorec nachádza. Prázdne riadky nahadzovať nemôžem nakoľko už teraz má tabuľka dosť skrytých riadkov kde sú vzorce a komplikuje nám to kopírovanie dochádzky z iných dochádzok. Ideálne je asi to posledné ale neviem o čom hovoríte
    marjankaj A ty sa divíš?
    colibri zdravím, vyskúšajte - žlté bunky treba zadať podľa vašej tabuľky a v C10 má byť odkaz do bunky E6, čiže =E6, už sa mi to nechcelo znova nahrávať
    Kopírovať potom môžete A1628 a malo by to fungovať. Tak ste to mysleli?
      zbaliť

    Ako skopírujem vzorec s odkazom na iný hárok a riadok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.