Zavrieť

Porady

DPFO A - potvrdenie o príjme??

Dobrý den. Prosím mám otázky. Na potvrdeni od zamestnávateľa mám vyplnený : -riadok 12 ( že zrazené príspevky na doplnkové dochodkové sporenie v sume 110eur)...Kam to uvediem v DP?
- na potvrdení r 6 v sume tiež 100eur (uhrn príspevkov oslobodených od dane) - kam do DP?
- v potvrdení r.09 v sume 200 (prsíspevok na rekeráciu) - kam uvediem do DP?

a otázočka.... Kedm je v plnej výške vyplatený danový bonus zamestnávateľom, mám to na potvrdení uvedené - musím to všetko nahádzať do danové priznania?a potom ešte aj priložiť kopiu rodného listu? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    K DP je poučenie na vyplnenie - treba si to pozrieť a postupovať podľa toho. všetko tam je vyber si DP A na rok 2020
    https://www.financnasprava.sk/sk/ele...atalog-pouceni
    pipiskova81 nejde mi to prosím otvoriť.... a tolko som hladala na nete, že už som pomýlená.....mne stačí len k otázkam napísať prosím ano alebo nie....

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    Na potvrdeni od zamestnávateľa mám vyplnený : -riadok 12 ( že zrazené príspevky na doplnkové dochodkové sporenie v sume 110eur)...Kam to uvediem v DP?

    Neuvádza sa do DP (príspevky na DDP do r. 41 sa uvádzajú na základe potvrdenia z dôchodcovskej spoločnosti, ak vznikne taký nárok)

    - na potvrdení r 6 v sume tiež 100eur (uhrn príspevkov slobodených od dane) - kam do DP?

    Neuvádza sa do DP (je to oslobodené, tak nie je dôvod)

    - v potvrdení r.09 v sume 200 (príspevok na rekeráciu) - kam uvediem do DP?

    Neuvádza sa do DP (je to oslobodené, tak nie je dôvod)

    Ked je v plnej výške vyplatený danový bonus zamestnávateľom, mám to na potvrdení uvedené - musím to všetko nahádzať do danové priznania?a potom ešte aj priložiť kopiu rodného listu?

    Údaje do DP o deťoch vyplniť treba, ale ak sa nenárokuje ešte nejaký daňový bonus dodatočne, rodné listy prikladať netreba, lebo ich už má zamestnávateľ
    Naposledy upravil ivka70 : 09.02.21 at 08:13 Dôvod: prehladnost
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Ivka, skus prosím zvýrazniť tie odpovede tigy
    ivka70 snad lepsie ...
    pipiskova81 Strašne krásne ďakujem za pomoc...
      zbaliť

    DPFO A - potvrdenie o príjme??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.