Zavrieť

Porady

výpočet náhradného plnenia za rok 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať na výpočet náhradného plnenia za rok 2020. Podľa UPSVR (https://www.upsvr.gov.sk/sluzby-zamestnanosti/informacie-pre-zamestnavatela/povinnosti-zamestnavatelov-a-moznosti-pri-zamestnavani-obcanov-so-zp.html?page_id=13012) je 0,8 násobok celkovej ceny práce 1150 Eur a 0,9 násobok 1294 Eur.
Ak má firma zamestnávať napríklad 3 zamestnancov so zdravotným postihnutím, tak podľa zákona je odvod 3*1294=3882 Eur, prípadne zákazka je 3*1150=3450 Eur.
Podľa kalkulačiek (napr. https://slovenskachranenadielna.sk/nahradne-plnenie/) to ale vychádza 3885 Eur a 3453 Eur.
Viete mi prosím poradiť ktorá suma je správna? Každý rok to počítam a vždy mi to vyšlo totožne aj s kalkulačkami, ale tento rok mi to nevychádza.

Taktiež je ale otázne, či treba pracovať s násobkami, ktoré uviedlo UPSVR, alebo z celkovej ceny práce si ich manuálne vypočítať a zaokrúhliť podľa §64 a §64a zákona č. 5/2004 z.z. zákona o službách zamestnanosti.
Každopádne, keď som to prepočítavala aj podľa uvedeného zákona, nevychádza to tak, ako v kalkulačkách chránených dielní.
Ďakujem vopred za všetky rady.
Naposledy upravil Natalia31 : 16.02.21 at 09:48 Dôvod: doplnenie informácií do otázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    výpočet náhradného plnenia za rok 2020

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.