Zavrieť

Porady

Stravné lístky_zrážka zo mzdy pri odchode zamestnanca _stav strav.listkov

Dobrý deň,

zamestnanci ukončili PP k 28.02.2021 . Na začiatku mesiaca dostali 20 ks SL, ale v mesiaci 02/21 neodrobili spolu 5 + 17 dni,takže by mali vrátiť spolu 22 SL.
Od 01.03.2021 ale menime aj hodnotu SL, tak musime SL v starej hodnote vrátiť a vystavia nám dobropis....

Zamestnancom, ktorí ukončili PP strhneme z výplaty hodnotu SL. Chcela by som sa ale opýtať, ako to ovplyvní stav - počet kusov SL, ktoré máme mať na stave ?

Naša ext. účtovníčka povedala,že stav k 31.01. + nákup v 02/21 - spotrebované SL podľa počtu odprac.dní v 02/2021?
Ale čo tie SL, ktoré mi fyzicky nevrátili a stiahnu sa z výplaty za 02/2021?

ďakujem
ivka70 tie predsa v plnej vyske preuctujes voci cistej mzde zamestnancov, ktori odisli a narok precerpali
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak SL, na ktoré im nevznikol nárok nevrátili, zrazíš im ich celú hodnotu vo výplate za 2/2021. Stravenky ste vydali, takže to, že ich nevrátia, ti stav nijako neovplyvní. Ovplyvnili by stav, ak by časť z nich vrátili.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    emily 2 Som z toho pomýlená , ja nie som účtovníčka... Ja som vydala fyzicky 2 zamestnancom 40 SL ale podla dochadzky sa odráta len 18 SL ( ktore odpracovali) .
    Ale ten rozdiel 22 SL mi nevrátili a ja ich musím vrátiť dodávateľovi SL, aby nám vystavil dobropis... Ja si to môžem skontrolovať až na bud.týždeń, teraz mám HO ... len dorábam podklady na mzdy...
    Tweety Ak ti ich fyzicky nevrátili, tak nemáš čo vrátiť dodávateľovi, za tie nevrátené zaplatia plnú sumu. Vydala si 40, budeš mať zaplatené za 40, zostatok straveniek 0.
    emily 2 Skúsim príklad :
    stav v účt.k 31.01.: 215 ks
    Nákup na 02: + 522 ks
    Spolu: 737 ks
    Výdaj zam. -700 ks
    Stav fyzicky: 37 ks

    Podla dochádzky odpr. dni- SL: - 527 ks
    Účtovníctvo: 737 – 527 t.j. stav : 210 ks

    Majú vrátiť za neodpr. dni: 700-527 t.j. 173 ks
    Fyzicky mi vrátia len 151 ks a za 22 ks je strhnuté z výplat
    Účtovníčka hovorí, že stav SL je k 28.02. 210 ks a tie mám vrátiť , budú dobropisované..
    Ale ja mám v pokladni len 188 ks SL... ????☹
      zbaliť

    Stravné lístky_zrážka zo mzdy pri odchode zamestnanca _stav strav.listkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.