Zavrieť

Porady

Daňové priznanie 2020 prijem z prenajmu + 3 mesiace z prace

Poprosím o radu za r. 2020 som odpracovala len 3 mesiace ďalších 9 som poberala podporu v nezamestnanosti + mala som príjem z prenájmu bytu, mám povinnosť podať daňové priznanie B? Ak áno v čom sa líši vypracovanie oproti r. 2019 kedy som pracovala 12 mesiacov + prenajímala byt?Môžem si uplatniť daňový bonus na dcéru 15r. za 12 mesiacov či len za 3 mesiace ktore som odrobila?Vopred ďakujem.
4 komentárov     zbaliť
Mila123 stále B, a ak ste mala príjem zo zamestnania vo váške HM aspoň 6x580 € tak máte možnosť žiadať DB za celý rok, DB nie je viazaný na počet odpracovaných mesiacov v roku ale od aktívneho príjmu za rok, do aktívneho príjmu sa vo vašom prípade nepočíta príjem za prenájom bytu, ale iba zamestnanie
kdebolotam Príjem zo zamestnania za 3 odpracované mesiace som mala nižší ako 6násobok min. mzdy takže daňový bonunus mám iba za mesiace ktoré som odpracovala?
Mila123 áno, taký DB sa nevracia
kdebolotam Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pri aj inych prijmoch okrem prijmov zo zavislej cinnosti sa podava DP typo B.
    Narok na danovy bomus je viazany na rocny prijem, nie na pocet mesiacov, v ktorych bol ten prijem dosiahnuty. Ak prijem z prace prekrocil 6 nasobok minimalnej mzdy roku 2020, narok je za 12 mesiacov.
    kdebolotam Ďakujem.

    Daňové priznanie 2020 prijem z prenajmu + 3 mesiace z prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.