Zavrieť

Porady

príspevok č. 2 SZČO - paušálne výdavky

SZČO ide v DP 2020 na paušálne výdavky. Má iba výdavky na zdravotné poistenie (žiadne iné daňové výdavky nemá). Za rok 2020 zaplatil na týchto zdravotných odvodoch 833€. Vypýtal a dostal príspevok č. 2 Prvá pomoc - dokopy za rok 2020 vo výške 1.080€. V pokynoch od MF SR je, že ak ich príspevky Prvá pomoc použil na odvody, nemá si dávať odvody do daňových výdavkov. Ale čo v tomto prípade, kedy odvody sú nižšie ako príspevky Prvá pomoc. To ten vo výške 247€ mám nechať tak, alebo ho mám prirátať k zdaniteľným príjmom a z toho potom dať 60% do výdavkov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    macicka Dakujem za link.
    Opytam sa takto, kolko to studujeme viaceri uz par dni.
    Szco - prijem 10.000, vydavky 60% cize 6.000, odvody 833e. Prispevok UPSVaR 1080.
    Ako to uviest v DP FO typ B?!
    Tabulka c.1:
    Prijem 10.000
    Vydavky 6.000
    Preukazatelne zaplatene poistne (pod tabulkou c. 1) 0€
    Priloha c. 3 - prazdna
    Takto to treba dat do DP?
    Ak ano, nebude potom vadit, ze tam nie su udaje o poistnom a ze SP a ZP tym padom nevie cerpat udaje z DP na ucely vycislenia dalsich odvodov a v pripade ZP ak vypocitania RZ ZP?
    Dakujem moc za pomoc.
    veronikasad RZZP bude musieť robiť ZP zo svojej evidencie, kolko bude reklamacii, nechajme sa prekvapiť.
    Ked si zo ZD poistné neodpocitas, nemá ti co ZP ani SP pripocitat, len dúfam ze nebudú iniciativni a pripocitavas platby tiež zo svojej evidencie....
    Xanti Som tak premýšlala,
    ak u paušalistu vyhodím vydavky na odvody, logicky prvé dva tri mesiace v roku 2020 platil z vlastných zdrojov. A potom čerpal dotáciu z ktorej uhrádzal odvody.
    Tak by som na strane 4 uviedla len tie výdavky na odvody čo platil z vlastných zdrojov napr. 600e .
    Ale na poslednej strane tj.v prílohe č3 by som uviedla skutočne zaplatené výdavky tj. 2400e .
    Nebolo by to takto možné? A možno aj lepšie. Ved tie sumy odvodov v prílohe č. 3 idú len do ZP a SP či? A neovplyvnujú základ dane.
    kn-alka príloha 3 sa vyplna len vtedy, ked bol vyplnený riadok pod tabulkou 1 - čítajte návod

    SP, ZP má vlastnú evidenciu, v prílohe 3 sa uvádzajú odvody, ktoré si daňovník uplatnil vo výdavkoch. Ak si ich neuplatnil, nemá čo vyplňovať v prílohe 3
    Xanti Ak riešim napr. opatrovateľku z AT, tak samozrejme stranu 4 vypíšem, odvody ... a tie isté odvody uvediem aj na predposlednej strane či kde to presne je, v tabulke príjmov a výdavkov zo zahraničia.
    Ale neuvádzam ich na poslednej strane. Lebo neboli platené na slovensku.
    Tak potom aký problém by bol ak by som to spravila tak ako som napísala?

    Odvody aj zaplatené z vlastných zdrojov a uvedené na strane 4 + odvody zaplatené z penazí z opatrenia uvedené v prílohe č. 3 , aby mala ZP presné údaje.
      zbaliť

    príspevok č. 2 SZČO - paušálne výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.