Zavrieť

Porady

Účtovanie SZČO cez účet manželky v JÚ

SZČO používa na platby účet manželky, iný zriadený nemá. Musím teda účtovať každú jednu položku, t. j. keď je vo výpise 50 položiek tak zaúčtujem všetkých 50 položiek? Viem, že by to tak malo byť, ale nenastala v tomto nejaká zmena, resp. spôsob, ako zaúčtovať len platby súvisiace s podnikaním? Lebo tých je minimum.
Ďakujem.
12 komentárov     zbaliť
veronikasad dôvod prečo tak robí ? Na manželkin učet mu chodia aj príjmy ?
Natty Aby ušetril poplatok za podnikateľský účet, keďže príjmy má iba v hotovosti a z účtu platí odvody do ZP, prípadne nákup náradia...
veronikasad Pokial su to len výdavky, zaúčtuj platby cez interný doklad a prilož kopiu bankového výpisu. Či sa takéto šetrenie bude páčiť daňovému kontrolorovi pri príp.kontrole ...
Na prijímanie platieb musí mať vlastný účet.
Natty Veronika vďaka. Teraz mi napadlo, že jeden príjem na účte predsa len má, a síce poskytnutú dotáciu z úradu práce na podnikanie, na základe dohody, v ktorej je uvedený tento (manželkin) účet. Čo s tým? Ako zaúčtovať tento príjem?
kn-alka tak isto cez ID, alebo pokladňu
veronikasad Už nič, taký príjem by naozaj nemal byť poskytovaný na cudzí účet. Aby to pri príp. kontrole nebolo dôvodom na vrátenie dotácie ...
Natty Ak to budem účtovať cez ID, aké dátumy tam mám uviesť? Dátumy reálneho prijatia a reálnych nákupov?
Natty Myslím si, že ÚP nebude zaujímať, ako to je zaúčtované, ich bude zaujímať len, či to bolo použité a čerpané v súlade so schválenou kalkuláciu položiek. Čiže ich zaujímajú doklady o kúpe, resp. doklady o úhrade ZP a pod. Aspoň takto mi to interpretoval živnostník, ktorému robím účtovníctvo, keď sa na to pýtal pracovníčky na ÚP. Plnú zodpovednosť nesie za to on, čoho si je aj vedomý.
marjankaj Už vidím ako sa bude kontrola vytešovať, keď jej dáš študovať tie manželkine výpisy z banky. Alebo im dáš nejaké čestné prehlásenie?
Natty Konkrétne ja im nedám nič. Vysvetľovať to bude SZČO...
marjankaj Tak prečo to serie teba?
veronikasad realny dátum kedy bola platba vykonaná
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ja v takomto prípade neúčtujem u SZČO bankový výpis, len prefotím platby týkajúce sa podnikania a u SZČO zaúčtujem ako platbu v hotovosti.
    Ester plus Ja to účtujem cez ID-výdaj.

    Účtovanie SZČO cez účet manželky v JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.