Zavrieť

Porady

Aké mám možnosti-susedov pes kňučí v noci?

Dobrý deň,neviem či to tu patri,ale skúsim.Mám suseda,ktorý si zaobstaral psa a supol ho do voliery,kde neustale kňučí,hlavne v noci.Neskutočne výrazne ho počuť,ale len majiteľ jediný na to nereaguje,ako ani na moje písomné výzvy na dodržiavanie nočného kľudu.Ked som zavolal políciu,ako naschval,pes stíchol a policajti ešte obvinili mňa,že ich volám neoprávnene.Som z toho na nervy,potrebujem sa vyspať do práce,ale kľudné noci mi asi skončili.Prosím,poraďte,ci mám vobec nejaké možnosti,ako to vyriešiť,bez sťahovania sa.Ďakujem
7 komentárov     zbaliť
veronikasad štuple do uší
buchač Hm...
- ako starý pes ?
- aká rasa ?
- aká je veľká voliéra ?
- ako dlho je pes zavretý ?
- ako, že majiteľ nereaguje ?
- ako je majiteľ starý ?
- má majiteľ rodinu ?
- starousadlík alebo prišelec ?

...a ozaj...možností je hafo...minimálne dve = po dobrom ...a tá druhá.
Marian.V850 Pes má asi rok,s toho je zavrety min.polovicu,rasu neviem,vzrastom mi pripomina kozu,je taky vysoky a chudy,ale vazne,je hnedy.Voliera je min 4m stvorcove.Majitel nereaguje,lebo mu to asi jedno,fakt netusim,nema ani 30 rokov,byva sam a je starousadlik.
buchač Marian.V850 (Dnes 06:15) Majitel nereaguje,lebo mu to asi jedno,fakt netusim,nema ani 30 rokov,byva sam a je starousadlik.
====================
- aj ty si starousadlík ?

Ale ono je to v podstate jedno.
Pes je v tom nevinne...debil je majjiteľ.
V mojom susedstve na jednu a aj na druhú stranu je viacero psov. Mne príde, že sú na totál mimo. Keď na nich príde, tak ich počuť až do het. Ale nečudujem sa. Celé dni zavreté vo dvore, ani sa poriadne neprebehnú...ba dokonca sa ani poriadne nevyserondia.

Že sused nereaguje, nemá záujem aspoň trochu riešiť ?
Nič nebráni urobiť protiopatrenia...ale to je cesta do pekla.
korela 1. https://slovnik.juls.savba.sk/?w=vol...iezviska&d=un#

2. https://slovnik.juls.savba.sk/?w=kot...iezviska&d=un#
fortunka Ja naozaj odporucam stuplne do usi,bez srandy.. pouzivam aj proti svojemu psovi, aj celej ulici psov.. chodila by som bez nich ako zombie funguje na milion percent. Su ludia, ktorym envadi ak im pes zavýja pod oknom a ani ich to nehne v noci...
cheri Psíkovi je smutno, môže byt hladný, nedostáva sa mu dostatočnej pozornosti, alebo sa bojí, preto kňuci. Vo Švajčiarsku nesmie byť osamotený zvierací jedinec, ak si niekto zadováži nejaké zviera, musia byť minimálne dve, aj rovnaké pohlavie, aby jednému nebolo smutno. Žiaľ, veľa možností nemáte, nepomôže ani meranie hluku, /nemá to kto riešiť, teda skôr nechce/, u nás sú zákony iba na papieri a ich dodržiavanie nikto nerieši, vymožiteľnosť je stále "nulitna" ako to jeden pán /či-či-čí /nazýva. Pokúste sa susedovi navrhnúť, nech si zadováži ďalšieho psa. Myslím to vážne, určite sa nemusíte obávať duplovaneho knucania.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Chobot je offline (nepripojený) Chobot

  Chobot
  Áno, máš. Kvôli hlučnému psovi vznikol aj roky trvajúci problém so "spievajúcim domom" v Štúrove. Trvalo to 16 rokov, teraz už dom stíchol.

  Ak si o ňom ešte nikdy nepočul, vyhľadaj si ho na gugli.

  Inak problém štekajúceho psa je večná téma - jedným vadí, druhým nie. Nevyriešiš to. Zavri okná, do uší štuple a spíš.
  korela Nemá každý doma klímu, nechať sa obmedzovať susedovým psom, a spať ešte aj v lete pri zatvorených oknách, je to proti zdravému rozumu so súhlasom asi nášho najnemožnejšieho zákona.
  Prešli sme si tým aj my. Na národnom výbore sme dostali odpoveď - pes je na to, aby štekal.
  Bola som na pokraji svojich síl, a to štekal výlučne cez deň, ale zato v jednom kuse fistulovým hlasom, v noci začala štekať kólia z druhej strany, do toho kohút, stalo sa, že už aj o druhej nadránom. A to iba pre matku novej susedky, myslela si, že má dcéru na pravej dedine. Na zabití prvého kohúta sme sa so susedom dohodli, o týždeň im svokra dovliekla ďalšieho. Čakala som druhé dieťa, a nemala som kam uniknúť.
  Tej žene zo Štúrova som sa vôbec nečudovala, niet tu podnes zákonnej cesty niečo legálne vybaviť. Ľudské zdravie by malo mať prednosť.
  Po rokoch tu máme pokoj, všetci si psov na noc zatvárame dnu a všetci sa konečne dokážeme vyspať. Chce to iba dobrú vôľu, zadávateľ má mladého bezdetného suseda, ten to pochopí hádam neskôr čo činí.

  Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

  Katy a R
  Najlepšie urobíš, keď sa s tým psom skamarátiš
  Ked si sused zaobstaral nové šteňa - nejakú dobu to bolo tiež hrozné - nariekalo ako dieťa, keď ho nechali doma. časom sa to možno spraví ?
  (inak majiteľku spievajúceho domu nedopadla najlepšie - najskôr predbežné zadržanie a potom nejaká liečebňa - vraj vážna psych porucha )
  korela ...ktorá sa jej mohla spustiť práve tým nešťastným psom. Možno.
  Nespať noci a dni po sebe dá zabrať.
  Katy a R no veď práve ... netreba si pridávať problémy ... aby sme podobne nedopadli (vycvičiť psa - by nebolo od veci - okrem tých štupľov)
  Chobot Po 2 rokoch????

  Aké mám možnosti-susedov pes kňučí v noci?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.