Zavrieť

Porady

Bloček z PHM - koho zaevidovať ako dodávateľa phm?

Prosím o radu, mám bloček reg.pokladne o nákupe phm, z pumpy Shell, ktorú prevádzkuje iná firma. Takže hore je názov inej sro a úplne dole na bločku je napísané, že palivá sú predávané menom Shell slovakia s.r.o. Ako mám bloček zaevidovať? - pod hlavičkou inej sro alebo pod hlavičkou Shell slovakia?
3 komentárov     zbaliť
ivka70 as snad na tom blocku danove identifikacne udaje firmy Shell?
Evit1 áno, sú tam údaje firmy shell aj firmy happe (prevádzkovateľ pumpy). Ktoré mám použiť?
ivka70 ale pokladna, z ktorej je blocek, je predsa prevadzkovatela. Shell ta nezaujima ,,,,,,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    je to úplne jedno, do kontrolného výkazu to ide aj tak do B3 v súhrnnej sume
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Evit1 to je pravda, ďakujem. Ja len či nerobím chybu, keď to dávam na prevádzkovateľa, veď on má registrovanú pokladňu a sú to jeho bločky.
    marjankaj Jarka, nie vždy. Ak je daň viac ako 3000 €, tak sa tam uvádza aj IČDPH, viď B3.2

    Ale zaujímalo by ma ako toto budú kontrolovať.
    kn-alka nemyslím si, že v takej veľkej firme, kde je už základ dane "bločkov" viac ako 3000 by sa pýtali na takúto blbôstku
    marjankaj Ale hlavne že pre nich vymysleli formulár. To bolo "chytré"
    tina.mm Ak je celková suma odpočítanej dane vyššia ako 3000 eur, nie základ dane.
    marjankaj Máš pravdu, opravil som. Ale na veci to veľmi nemení.
      zbaliť

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Uvádzam prevádzkovateľa, logicky mi príde, že on to má v tržbách a nie shell.

    Bloček z PHM - koho zaevidovať ako dodávateľa phm?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.