Zavrieť

Porady

lambda sonda

Svieti kontrolka motora ,vyhodilo kod chyby *P0036 Lamda sonda 2 vyhrievanie chybny elektricky obvod,, vymene sondy 2x emisna kontrola nepresla -zle hodnoty lambda sondy,nejaky napad kde hladat problem Ford fusion 1.6 benzin 160000km
Naposledy upravil jaro bucek : 14.04.21 at 10:47
4 komentárov     zbaliť
buchač Ta fasa...a nechceš náhodou doložiť aj iné údaje ohľadom auta ?
Typ, ročník, počet nabehaných kilákov...

Ale odpoviem ti aj bez toho.
Na 99% budeš musieť prevetrať peňaženku a kúpiť nový katalyzátor. Išlo sa postupne, od najjednoduchších chýb...a keď po výmene sond vybehli na trt hodnoty, výsledok bol jasný.
Mňa vyšla posledná EK na vyše 800 €...a auto nebolo v servise, ale u kámoša. Ak by som dal do značkového servisu, cena by bola oveľa vyššia...
jaro bucek Dakujem ale diagnostika by nevyhodila chybu katalyzatora?Nemoze byt len niekde prerusene napajenie vyhrievania sondy?
misoft Veď si dfaj do servisu. To je tvoj najmenší problém. Buď rád, že si nedopadol, ako tí chudáci v Humennom - tí prišli o katalyzátory - takže kúpa nových + k tomu i výfukový systém, pretože to rovno urezávali. Takže tá lambda sonda je už len taká malina.
buchač jaro bucek (Dnes 11:49) Dakujem ale diagnostika by nevyhodila chybu katalyzatora?
===================
Kód chyby je P042...môže vybehnúť, no nemusí.
----------------
Mám ciťák, že si vymenil lambdu za náhradu a nedal si originál...či ?
Hm...katalyzátor má tiež svoju životnosť, niekedy kilometre.
Výsledky na EK proste neodrbeš.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.