Zavrieť

Porady

Nákup pracovného oblečenia s logom firmy pre živnostníkov.

Dobrý deň, vo firme vo výrobe pracujú ľudia ako SZČO. Firma sa rozhodla pre nich nakúpiť pracovné oblečenie s logom firmy. Podľa mňa je to pre firmu nedaňový výdavok či je to pracovné oblečenie s logom firmy alebo nie. Ako by ste posúdili vy? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    miruka75 Ďakujem.

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    Financna sprava: https://podpora.financnasprava.sk/31...e-zamestnancov

    tam je uvedene:
    "Výdavky (náklady) vynaložené na jednotné pracovné ošatenie zamestnancov, ak táto povinnosť nevyplýva pre zamestnávateľa zo všeobecne záväzného právneho predpisu, je možné považovať za daňové výdavky v súlade s § 19 ods. 2 písm. c) prvého bodu zákona o dani z príjmov len v prípade, ak sú splnené podmienky uvedené v písm. c) pokynu (napr. zamestnávateľ vo svojom internom predpise ustanoví rozsah a ďalšie podmienky na poskytovanie jednotného pracovného ošatenia, vymedzí charakter a podobu jednotného pracovného ošatenia a všetkých jeho súčastní, jednotné pracovné ošatenie trvale a viditeľne označí identifikačnými znakmi zamestnávateľa, čím sa vylúči jeho zameniteľnosť s bežným občianskym alebo spoločnským oblečením. Za trvalé označenie sa považuje napr. našitie alebo nažehlenie obchodného mena alebo ochrannej známky spoločnosti na všetkých súčastiach uniformy z jeho lícnej strany)."

    Takze podla mojho skromneho nazoru, ak je tam to logo firmy natrvalo pripevnene (vysite, nazehlene) a urobite interny predpis, v ktorom vysvetlite potrebu pouzitia jednotneho pracovneho oblecenia, ja by som to dal ako danovy vydavok...
    veronikasad Citaj pozornejšie, neide o zamestnancov, ale zivnostnikov. Danovym výdavkom by to bolo len vtedy, ak by im to oblečenie predaj prefakturovali...

    Nákup pracovného oblečenia s logom firmy pre živnostníkov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.