Zavrieť

Porady

Nárok na tehotenské a materské

Som na rodičovskej dovolenke do 10.1.2022,kedy ma dcéra 3 roky. Pracovný pomer v zamestnaní mi stále trvá, takže by som sa tam mala vrátiť. Zistila som však, že som tehotná. No nestíham reťazový pôrod, t. J. Na budúcu materskú by som mala nastúpiť až 27.1.2022. Co v takomto prípade? Budem mat vôbec na niečo nárok? Na tehotenské v 13.tyzdni a potom na materské? A z čoho sa mi materské vypočíta v prípade nároku? Co s tými 17 timi dňami v januari, ktoré mi robia rozdiel? Ďakujem vopred za odpovede.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Odkedy dokedy trvala MD? Cerpanim dovolenky to neporiesis?
zuzka406 Tuším som nastupovala na MD okolo 3.12.2018. Aha, takže vybrať dovolenku. A koľko dovolenky mi počas rodičovské vzniklo? Keď som nič neodrobila? Lebo starej dovolenky tam mam asi len 4 dni.
ivka70 Cca cela rocna dovolenka za rok 2019 .....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dopln presnu dobu trvania materskej dovolenky, vypocitame nárok na dovolenku, alebo si zisti zostatok u zamestnavatela.
    Mesiac pred nastupom na dalsiu MD oznam zamestnávateľovi písomne ukončenie rodicovskej dovolenky a poziadaj o cerpanie dovolenky. Pocas čerpania dovolenky ti lekár môže vystaviť PN-ku, ktora bude trvať az do nástupu na ďalšiu materskú.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Po skonceni RD sa vratis do prace, kludne iba cerpat dovolenku, na ktoru ti vznikol narok pocas MD (treba sa dohodnut so zamestnavatelom)
    Narok na tehotenske aj materske ti vznika, kedze PP stale trva.

    Tehotenske:
    https://www.socpoist.sk/tehotenske/69383s

    Materske:
    https://www.socpoist.sk/materske/1293s

    Nárok na tehotenské a materské

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.