Zavrieť

Porady

na zaciatok vela otazok :)

dobry den. hladam rady na vsemozne sposoby, myslim ze tu som na spravnom mieste bude to dlhe, ale radsej dlhe, ako nejasne. sam mam v tom gulas a asi neovladam ani zakladne veci som zivnostik uz treti rok. sidlo mam doma, robim pre jedneho klienta, svojho zamestnavatela. chcem zalozit s.r.o. s mojou manzelkou, predmety cinnosti by mal byt ine, ako mam zapisane v stavajucom ZL. sidlo s.r.o. by malo byt mimo trvaleho bydliska. tato s.r.o. by mala fungovat v prevadzkarni, ktora je v uplne inom okrese ako sidlo sro. Priestor (sucast objektu rodinneho domu) kde by som chcel prevadzku vlastnim ja s manzelkou polovicu, a druhu pol moj surodenec. ten by do podnikania nebol nijak angazovany. objekt sa nachadza v centre okresneho mesta. ak je to dolezite, malo by sa jednat o "autoservis" nie v pravom slova zmysle, ale len udrzba-kontrola na pockanie+cistenie, tepovanie atd...vsetko v uzavretej garazi

1. mam tranformovat stavajucu zivnost na s.r.o. (tzn. "prestahovat", doplnit cinnosti) alebo radsej zalozit novy ZL s adresou buducej s.r.o a predmetom podnikania a ten transf. na sro.
2. absolutne netusim, co vsetko treba povybavovat okolo prevadzkarne a kde, ani ci v mieste sidla s.r.o. alebo mieste sidla prevazdky, hygiena, obecny urad atd... skuste mi prosim dat nejaky navod
3. ako "poriesit" prenajom priestorov? s tym ze budem musiet investovat do rekonstrukcie. ako je to s elektrinou, vodou... moze sa pouzivat ta co patri k domu, alebo do priestoru prevadzkarne treba urobit nove pripojky?
4. moze sa stat, ze mi niekto nepovoli otvorit prevadzkaren, z dovodu napr. ze je v historickom centre mesta (aj ked mimo obytnu zonu, okolo nie su obytne domy)? alebo z inych dovodov?
5. ak chcem mat jednym z predmetov podnikania opravy a udrzba automobilov, musim mat zamestnanca s odbornym vzdelanim alebo sam musim byt automechanik, napriek tomu ze vykonavana cinnost nebude natolko odborna?
6. momentalne ma nic nenapada, ale urcite casom doplnim )
zatial dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    palisko1
    dobry den. hladam rady na vsemozne sposoby, myslim ze tu som na spravnom mieste bude to dlhe, ale radsej dlhe, ako nejasne. sam mam v tom gulas a asi neovladam ani zakladne veci som zivnostik uz treti rok. sidlo mam doma, robim pre jedneho klienta, svojho zamestnavatela. chcem zalozit s.r.o. s mojou manzelkou, predmety cinnosti by mal byt ine, ako mam zapisane v stavajucom ZL. sidlo s.r.o. by malo byt mimo trvaleho bydliska. tato s.r.o. by mala fungovat v prevadzkarni, ktora je v uplne inom okrese ako sidlo sro. Priestor (sucast objektu rodinneho domu) kde by som chcel prevadzku vlastnim ja s manzelkou polovicu, a druhu pol moj surodenec. ten by do podnikania nebol nijak angazovany. objekt sa nachadza v centre okresneho mesta. ak je to dolezite, malo by sa jednat o "autoservis" nie v pravom slova zmysle, ale len udrzba-kontrola na pockanie+cistenie, tepovanie atd...vsetko v uzavretej garazi

    1. mam tranformovat stavajucu zivnost na s.r.o. (tzn. "prestahovat", doplnit cinnosti) alebo radsej zalozit novy ZL s adresou buducej s.r.o a predmetom podnikania a ten transf. na sro.
    2. absolutne netusim, co vsetko treba povybavovat okolo prevadzkarne a kde, ani ci v mieste sidla s.r.o. alebo mieste sidla prevazdky, hygiena, obecny urad atd... skuste mi prosim dat nejaky navod
    3. ako "poriesit" prenajom priestorov? s tym ze budem musiet investovat do rekonstrukcie. ako je to s elektrinou, vodou... moze sa pouzivat ta co patri k domu, alebo do priestoru prevadzkarne treba urobit nove pripojky?
    4. moze sa stat, ze mi niekto nepovoli otvorit prevadzkaren, z dovodu napr. ze je v historickom centre mesta (aj ked mimo obytnu zonu, okolo nie su obytne domy)? alebo z inych dovodov?
    5. ak chcem mat jednym z predmetov podnikania opravy a udrzba automobilov, musim mat zamestnanca s odbornym vzdelanim alebo sam musim byt automechanik, napriek tomu ze vykonavana cinnost nebude natolko odborna?
    6. momentalne ma nic nenapada, ale urcite casom doplnim )
    zatial dakujem pekne
    1. nový ŽL na s.r.o.
    2. je toho veľa, ale už to tu na porade nájdeš, posurfuj si trošku/hygienik, požiarníci a pod./
    3. samostatné prípojky-všetko vybaviť
    4.môže sa to stať, treba si to pozisťovať vopred
    5.musí byť odborné vzdelanie
    Ak sa do toho pustíš, prajem Ti hlavne veľa trpezlivosti a pevné nervy.
    Musíš si vopred uvedomiť, že na úradoch nie su referenti pre Teba ale opačne a nebudeš sa potom stresovať!!!

    palisko1 je offline (nepripojený) palisko1

    palisko1
    alda dakujem
    doteraz som zhanal vsetky info, radil sa doma atd...
    zhrnul by som to asi takto. sro zatial zakladat nebudem, investicii bude na zaciatok vela, a sro neni tak nevyhnutna, usetrim nejake peniaze.
    takze potrebujem len doplnit cinnosti do ZL, zrekonstruovat a otvorit prevadzku.
    moje nove otazky, na ktore som nenasiel odpovede:
    1. zoznam cinnosti, ktory je v prilohach zivnostenskeho zakona je definitivny, alebo sa niektore nazvy cinnosti daju formulovat inak, ze nebudu spadat do ohlasovanej zivnosti? napr: ohlasovana odborna zivnost je "opravy cestnych motorovych vozidiel" ale vela ludi ma v ZL formulaciu "udrzba (prip. A cistenie) automobilov" co si myslim ze by som nemusel mat odborne vzdelanie, poradia mi na zivnostenskom urade?
    2. v ZZ je definovane, ze jeden zodpovedny zastupca nemoze figurovat v dvoch roznych prevadzkach. plati to aj v pripade, ze ta osoba je zivnostnik, ma vlastnu prevadzku... mohol by figurovat v mojej prevadzke ako zakonny zastupca?
    3. kedze potrebujem rekonstruovat objekt, a je znacne riziko, ze mi mesto nepovoli otvorenie prevadzky, mozem si toto zabezpecit aj pred rekonstrukciou, s tym ze hygiena da nejaky "odklad" na otvorenie az po rekonstrukcii...aby som nevyhodil zbytocne peniaze za rekonstrukciu... aky odporucate postup? radsej by som to mal pisomne, kym zacnem platit
    Naposledy upravil palisko1 : 27.09.06 at 19:09

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    ...........................
    Naposledy upravil liba2 : 28.09.06 at 07:19 Dôvod: zmazala som celý text lebo som nevhodne reagovala.

    palisko1 je offline (nepripojený) palisko1

    palisko1
    tak ja neviem ale podla mna moje nove 3 otazky su trosku ine ako povodne...neviem ci som blbec, alebo ho zo mna niekto robi

    skusim ich napisat inak:
    1. moze sa inou formulaciou do ZL zmenit ohlasovana zivnost na volnu?
    2. moze mi robit zakonneho zastupcu clovek, ktory ma vlastnu prevadzku (otovrenu-fungujucu) v obore? berie sa to ako keby bol ZZ v dvoch prevadzkach, co je protizakonne?
    3. moze mi niekto krok za krokom popisat postup vybavovania uradov, aby som ziskal povolenie na otvorenie prevadzky etse predtym, ako bude vobec "provozuschopna"? ak to je mozne.

    dakujem

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Prepáč, neviem ako sa mi to stalo, ale otvorila som si túto istú tému ešte raz a domnievajúc sa že ide o duplicit, som tak reagovala.
    Teda blbec som ja . Svoj príspevok mažem.

    na zaciatok vela otazok :)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.