Zavrieť

Porady

Wish 2

Vzhladom na to, ze niekto mal eminentny zaujem uzavriet temu Wish, chcem sa podakovat Chobotovi a Katy a R.
Obaja ste mali uplnu pravdu, ostatne nulitne komentare neriesim. Prve prekvapenie cakalo na Poste. Neziadali ziadne peniaze. Bike na prvy pohlad OK. Cele zahadne vysvetlenie objasnil prilozeny list. Jeho obsah vsak mal byt jednoznacne zverejneny uz v inzerate. Takze nejedna sa o novy bicykel. Zakaznik ho reklamoval / vratil / v zakonnej lehote 14 dni. Ako dovod uviedol problemy s bateriou. Predajca / gaoshiyou1319 /sa rozhodol bike ponechat v europskom sklade / zrejme kvôli postovnemu a clu / a ponukol svoju cenu. Mozno aj kvôli reklame ako si spomenul. Preto posta neziadala clo, zasielka prisla z Nemecka. Po vybaleni vsetko OK a zachovale . Cyklocomputer ukazoval najazdenych 324 km. Takze vcera vecer sme bateriu nabili na full. Dnes sme previedli test – pri rezime cista elektrika, bez pedalovania. Najprv pri plne nabitej baterii brat vyskusal udavanu max. rychlost 40 km/hod na rovine pri vypnutom obmedzovaci. Computer nameral 42,3 km/hod, co je na bike pre amatera uz nebezpecne. Potom sme striedanim traja skusali dojazd „ problemovej“ baterie. Dojazd 53 km na 816 W bateriu pri cistej elektrike velmi ubohe. Odpoveda to tak na 480 W. Brat prislubil, ze ked to bude ako problem, vymeni na jar vsetky clanky baterie a ponecha len elektroniku. Zatial ziadne ine problemy. Bike je neskutocne zivy a jazda na nom pozitkom .Cize ako ste uviedli Wish je rovnako spolahlive nakupovanie ako na inych shopoch.. Aj on ruci za dorucenie zasielky. .Rozhodujuca je len cena a tu si vie kazdy dohladat. Ako uviedla Katy a R treba sledovat niektore aktualne zlavy.
Takze este raz vam obom vdaka
Naposledy upravil Cennet : 29.08.21 at 16:02
3.jpg  
1.jpg  
4.jpg  
5.jpg  
Obrázok 005.jpg  

1/1
25 komentárov     zbaliť
Kardasia Nechapem aky ma zmysel uzatvorit nejaku temu ?
Chobot Ver, že niekedy to má zmysel.
Kardasia Nemusel si
Chobot Ja som to nezavrel.
misoft Keďže v https://www.porada.sk/t328180-wish.html si zmazala pôvodne znenie s odkazom a teraz si dodala ďalšie - ja len poznamenám - Wish predsa klamalo!
NEUVIEDLO, že sa jedná o VRÁTENÝ tovar, že ten tovar mal chybu! Prečo? Odpovedz si sama.
Takto to vyzeralo, ako keby predávali 100% funkčný výrobok, ktorého špecifikácie presne zodpovedajú zverejnením informácii. A ako vidíš - zverejnili to až POTOM.
Toto sa môže tiež považovať za klamanie zákazníka. Ak by bola zľava - MALI to uviesť! Ak to bol vrátený a repasovaný tovar - MALI to uviesť! Ak sa tam dal nový komponent, ktorý nezodpovedá špecifikáciám - MALI to uviesť.
Z môjho pohľadu - je to podvod, preštuduj si Zákon o ochrane spotrebiteľa:
§3 ods.1
§6 ods 1 (tu predávajúci neuviedol fakt, že výrobok bol vrátený)
§8 ods. 4
Prinajmešnom - pochybili v týchto troch §.
Cennet Odkaz som nezmazala, je pod komentarom ivky70. Lenze som si neuvedomila, ze je pristupny len po registracii na Wish. Mozno tam bola niekde informacia, ze je reklamovany - bolo to velmi dlhe.
Pochybili ? Bola som pripravena na ovela horsi scenar. Z "mojho pohladu " na bike na Poste som im vsetko zo srdca odpustila. A este posta nechcela ziadne peniaze Ja som vlastne Wishu velmi vdacna, ze tam neuviedli - vrateny kvôli baterii. Lebo by som sa k nemu urcite nedostala. Urcite by bol davno predany, lebo vyment clanky v baterii nie je nakladna polozka. Takto pochybovaci podobni tebe neriskovali.. Zrejme sa k tomu predajca rozhodol aj kvôli reklame, ako uviedol Chobot. Minuly rok Alza ponukala v akcii Babetu so zlavou 150 € za 800 €. Ked sme prisli do Alzy, vraj ju zakaznik vratil po 10 km / nevosla mu do vytahu /. Kupili sme ju za 800 € a do 14 dni vratili. Potom sme sledovali kedy sa na Alze objavi znova a kupili sme ju v inej predajni Alzy za 600 € / pridane foto 5 /. Mala som snad Alzu zalovat, ze neuvadzala reklamovana, ale akcia ? Nebudem studovat §, som nadmieru spokojna. Vyzera ako novy aj po 300 km. Studujem ako zapnut obmedzovac rychlosti, no nedari sa vobec. Takto budem musiet jazdit na polovicny rozsah plynu / velmi nekomfortne / a sledovat zakonnych 25 km/hod. Velmi dobra kupa, aj vdaka Chobotovi a Katy a R. Dakujem im obom
P.s. Dnes sme bike nabili a zajtra idem na nom do prace. Odhad je, ze nabitie postaci na cely pracovny tyzden a este vikendove jazdy
Nandrolon Len pre doplnenie uvediem, že pri ebajkoch je najdôležitejší údaj výškové prevýšenie a nie km. Ak teda píšeš, že ste to skúšali bez pedálovania /to je možné iba so zadným motorom, so stredovým nie/, tak 15km do brutál kopca je viac ako 100km po rovine.
Vymeniť články v batérii nie je nákladná položka? Ak hovoríme o skutočných článkoch a nie fejkových z aliexpressu, tak je to tá najnákladnejšia vec na ebajku. Však aj preto pristupuje taký mountfield k ebajkom tak, ako pristupuje a uvádza radšej cenu bez batérie. Ak začínajú odchádzať články, tak ich treba vymeniť komplet, lebo dnes vymeníš 10 ks a za 2 týždne ti odíde ďalších 10 a tak dookola.
Cennet Suhlasim s tebou. Inak sme to nevedeli vyskusat, mame rovinu. Sama som to hodnotila ako ubohe. Motor je vzadu. Testovali sme ciste na elektrike,kvoli reklamovanej baterii. Dojazd na pedalovani s pomocou elektriky bude ovela vyssi. A este po rovine jazdim v rezime len ciste na pedale. Komplet vymena clankov vyjde na 208 €.
buchač Sa neposer s tým bikom...
Také haló robíš, ako keby si vyhrala v Matovičovej lotérii...
misoft A možno aj vyhrala
buchač Cennet
Vzhladom na to, ze niekto mal eminentny zaujem uzavriet temu Wish, chcem sa podakovat Chobotovi a Katy a R.
======================
1. Ja som to nebol
2. Ak by bolo v mojej právomoci, tak hentú 2ku by som zavrel jedna radosť.
Cennet @Nadrolon: Nevies prosim ta ako sa na bike zapina obmedzovac rychlosti.Vypla som ho a neviem ho opätovne aktivovat. Dakujem
Nandrolon Na tvojom neviem. Ja vojdem do servisného menu, zadám heslo /štvorciferný kód/ a tam si navolím. Ale odskúšal som to iba raz v živote, Jazdím na 27km/h to najlepšie kopíruje moje prevody /kadenciu/, aby som ani nepretáčal ani nepodtáčal motor.
Ja mám ale stredový motor s torzným snímačom, takže u mňa "mopedové jazdenie" nie je možné. Daj aký máš displej, podľa toho určíme typ a nájdeme návod.
Cennet Vypla som ho na paneli volby jazdy tlacitkom / - /.Kaslem na to, budem jazdit ako sa mi bude pacit
Nandrolon Tak potom skús to tlačidlo podržať pár sekúnd.
Cennet Obmedzovac sa vypina podrzanim tlacitka / - / na 2 sekundy. Zapnut to neviem vobec nicim. Ale dakujem za ochotu
Cennet @ Katy a R : Chcem ta poprosit o radu. 15.8. si mi ponukla svoje skusenosti s Wish. Ja som si ich osvojila a bicykel na Wish objednala. Kedze bike do uvadzaneho terminu / 21.8.2021 / neprisiel , poziadala som 23.8. o vratenie penazi. Elektrobike mi Posta dorucila 27.8. A dnes mi na ucte pristali 335 € / 324 bike + 11 postovne /. Prosim ta, ako mam postupovat ? Pockat na vyzvu na vratenie penazi ? Dakujem
glen podla komentaru v prvej teme ze ide o wish obchod tak len chcem poznamenat ze rozhodne nejde o cinsky obchod ale o americky obchod ktory posobi na celom svete. je to ako amazon, skratka nakupna galeria. to ze je tam plno obchodnikov z ciny neznamena ze je to cinsky obchod. taktiez wish je mobil-centricky, nie desktop-centricky. to je jeho niche. maju aj twitter(mozes napsiat aj ceo) a instagram. pisem to sem len preto lebo som nedavno nakupil ich akcie tak mi to meno udrelo do oci a chcem teda dat veci na spravnu kolaj aby sa mu u nas nezacalo nedorozumenim budovat zle meno.
Cennet Ja som sa nezmienovala, ze sa jedna o cinsky obchod. Je to seriozny obchod - podla mna
Cennet Nevratila som peniaze, nikto ich neziada
glen
Chobot No, urobila si poistný podvod. Stránka Wish poisťuje kupujúcich proti prípadu nedoručenia tovaru.

Dodávateľ ti doručil tovar, no ty si si ešte pred doručením uplatnila poistné plnenie z dôvodu nedodania tovaru. Niektoré stránky pred vyplatením poistného plnenia (napr. na eBay-i som mal takú skúsenosť) kontaktuje dodávateľa, či tovar poslal. Ak neposlal, tak automaticky vyplatí plnenie vo výške kúpnej ceny.

Stránka Wish to asi nepreverovala a spoliehala sa na to, že si dodávateľovi poskytla dostatočný čas na doručenie. Preto ti vyplatili poistné plnenie vo výške kúpnej ceny.

Dodávateľ peniaze má, tovar poslal. Stránka Wish to asi vyplatila ako plnenie a viac to neriešia. Len dúfaj, že neoslovia dodávateľa a nezistia, že si ich podviedla.

Ja som ti písal, že nebuď optimista, že do toho dátumu (22.8.) to nestihnú doručiť. Ale ty si nepočkala a hneď si si uplatnila Ochranu kupujúceho.

V lepšom prípade si ušetrila peniaze, v horšom na to prídu a budú to od teba žiadať vrátiť.
Cennet ja som pripravena peniaze vratit
Chobot Veď v poriadku, ja ťa nesúdim. Len konštatujem, aká je situácia. Ako som napísal - ak sa ti ozvú, peniaze vrátiš. Ak nie, ušetrila si. Kvôli tomu Wish neskrachuje.
Cennet Ked sa ozvu, okamzite vratim. Aby ma nedali na black list. Bicykel za 324 € stoji za to
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.