Zavrieť

Porady

Preberanie s.r.o. - darom.

Dobrý deň,
potrebujem sa informovať. Nikdy som sa s tým ešte nestretla a ani neviem ako mám postupovať. Mám klienta ktorému chce známy dať darom jeho s.r.o.
Pozrela som si tú s.r.o. Nemá nikdy žiadne nedoplatky ani nie je nikde v evidencií dlžníkov.
Vykazuje v účtovnej závierke, že je v mínuse 70€.
Prosím Vás čo čaká budúceho majiteľa? Chcela som samozrejme zostaviť zmluvu predtým než klient preberie danú spoločnosť, že všetky náklady prípadné zistenia (nezrovnalosti) znáša predchádzajúci majiteľ.
Len sa chcem poradiť či je toto vôbec dobrá voľba preberať po niekom firmu ktorá je v mínuse (nie je to veľa ale aj tak).
Pán už je v rokoch a preto firmu chce dať darom klientovi. Chce sa jej jednoducho zbaviť. Po klientovi chce aby ho potom následne v tej firme zamestnal ....
Vopred ďakujem za akékoľvek info, rady, upozornenia a podobne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Zmluvu nech zostavi pravnik, ty nim evidentne nie si.
    Klient nech si dobre rozmysli, mozu ale nemusia tam byt veci z minulosti, za ktore preberie zodpovednost aj s nasledkami pokut. Co pokladna sro je tam zostatok? Bude ten zostatok aj odovzdany?

    V dnesnej dobe zalozenie sro ci zivnosti nie je problem

    Preberanie s.r.o. - darom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.