Zavrieť

Porady

Nedodržanie mesačného fondu hodín

Dobrý deň,
mám taký problém že v zmluve mám uvedený týždenný odpr. čas 40h a mesačne 168h ale neviem ho splniť nakoľko mi zamestnávateľ nechce dať prácu v sobotu,ale núti ma cez týždeň na nadčas .Aké mám možnosti?
Naposledy upravil Marcet : 09.09.21 at 17:27
3 komentárov     zbaliť
ivka70 ako ta nuti na nadcas, mas tyzdenne odpracovat 40 hodin, to je 8 hodin denne + prestavka, tym naplnis svoj pracovny cas (mesacny v zmluve nie je relevantny). Cize si neodpracoval standardne to, co odpracovat mas?

Akykolvek nadcas je nad ramec tohto casu, aj ten sobotny.
Marcet No tvrdí mi,že musím odpracovať 174h ako iný zamestnanec,ale keď to počítam tak 168h Spravím za 21dni bez vikendov
veronikasad každý mesiac má iný fond pracovného času: Máš rovnomerne rozvrhnutý pracovný čas pondelok-piatok a pracuješ každý deň ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    Však ale máš týždenný čas 40 hodín / 5 dní = 8 hodín denne + pól hodina prestávka.

    Ak má mesiac 21 pracovných dní tak 8x21=168 hodín, Ak má len 20 dní tak 20x8=160 hodín, ak má 22 dní tak 22x8=176hodín. Ale v práci si samozrejme 8,5 hodiny.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Marcet 8,5hod v práci? Tak to som ešte nevidela.Ja mám za to ,že proste musím odpracovať 40hod za 5 dní s v práci som iba 8hod vrátane prestávky
    ivka70 za to mozes mat, ale vysvetlujes si to zle.
    V praci si malo, prestavka sa do pracovneho casu nepocita a musi byt minimalne pol hodinova
    Ak ti kazdy den chyb pol hodina, tak sa necuduj ,ze si v sklze.
    Ak nedodpracujes to ,co mas, budes si musiet na rozdiel zobrat dovolenku alebo neplatene volno. Urcite praca v sobotu nie je riesenim, je to nadcas a ten je nad ramec hodin vyplyvajucich z tyzdenneho pracovneho casu
    kuravesele Vysvetľuješ si zle, v práci si 8,5 hodín denne z toho 8 hodín práca a pól hodina prestávka. Ak by si mala na 37,5 hod týždenný čas tak potom si v práci 8 hodín a z toho 7,5 hodiny pracuješ a pól hodina prestávka. Preto ti potom chýbajú hodiny.
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podla vyjadreni ta nikto na nadcas nenuti, mas len odpracovat to, co ti vyplya z pracovnej zmluvy.
    Takze ake mas moznosti? Chodit riadne do prace a odpracovat to, co mas podla fondu pracovneho casu.
    Potom este dovolenka, neplatene volno, nahradne volno a tak.
    Marcet Určite som to mala pomýlené nakoľko u predošlého zamestnávateľa som nemusela ostávať o pól hodinu naviac a tiež som pracovala 8hod. Takže všetkým diskutujúcim ďakujem id m si niečo prepnúť o hlavu.
    misoft tak potom si u predchádzajúceho mala len 37,5 hodiny a nie ako teraz 40.
    Študuj: https://www.autora.sk/zz/2001/311/#91_Prestvky_v_prci
    §91 ods.5
    "Prestávky na odpočinok a jedenie sa nezapočítavajú do pracovného času; to neplatí, ak ide o prestávku na odpočinok a jedenie, pri ktorej sa zabezpečuje primeraný čas na odpočinok a jedenie bez prerušenia práce zamestnancom."
    Už si v obraze?
    Jednoducho - každý týždeň ti chýba 3,5 hodiny, ktoré si neodpracovala. Spočítaj si to, koľko to je za mesiac a odčítaj od stanoveného prac. času.

    Nedodržanie mesačného fondu hodín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.