Zavrieť

Porady

Problém s tlačiarňami Canon - rozmazaná tlač textu

<p>Zakladám túto tému pretože sa tento problém vyskytol už na tretej Canon tlačiarni rôznych typov v našej rodine a nechceme ich vyhodiť alebo vyhadzovať peniaze za nové a nové tlačové hlavy. Všetky tlačiarne určitú dobu fungujú dobre, ale zrazu veľká čierna dýza PGBK začne tlačiť zle, zdvojuje text alebo čiary a to tak, že na hornej a dolnej časti dýzy tlačí dobre ale v strede tlačí dvojito a toto sa opakuje pri každom prechode tlačovej hlavy, takže zvislé čiary vyzerajú zvlnene. Ťažko sa to popisuje, tak pripájam aj obrázok. Naproti tomu farebné dýzy tlačia dobre. Už dávnejšie sa tento problém vyskytol na mojej staršej tlačiarni MG5650, tam som to vyriešil zakúpením novej hlavy z Číny, teraz sa to ale vyskytlo aj na tlačiarni svokrovcov typu MG 5750. Keďže rovnakú majú aj moji rodičia (kupovali sme im ich naraz, ale už sú po záruke), tak ma napadlo vyskúšať vymeniť hlavy, aby som zistil, či je na vine hlava alebo tlačiareň. No a to som nemal robiť, pretože ten istý problém som preniesol aj na druhý kus. Teraz tlačia ibidve zle. Na zahraničných fórach sa o tomto probléme dosť diskutuje, ale riešenie som nenašiel. Teda jedno som našiel, ale nechce sa mi tomu veriť. Vraj sa dýza prehriala z dôvodu starého alebo neoriginálneho atramentu. Viacerí ale píšu, že majú ten istý problém, aj keď používajú originálne náplne. No a potom tu je ten môj pokus so zámenou tlačovej hlavy, kde som vytlačil iba jednu jedinú testovaciu stránku a hneď od začiatku strany to tlačilo zle, takže sa mi nechce veriť, že by sa dýza v momente zapiekla. Niekde zase písali, že sa im problém vyskytol po update firmwéru. Takže moja otázka je, či ste niekto mal rovnaký problém a či ste ho nejako vyriešili.<br></p>
Canon_test_page.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Problém s tlačiarňami Canon - rozmazaná tlač textu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.