Zavrieť

Porady

Spätne priznaný dôchodok

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať ak máme zamestnanca, ktorému priznali spätne dôchodok od 06/2021, je potrebné takémuto zamestnancovi prepočítať mzdu od 06/2021?

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
13 komentárov     zbaliť
veronikasad kedy bolo vystavené rozhodnutie o priznaní dôchodku ? (dátum na liste z ústredia SP)
miofino Aha 22.09.2021 čiže mám sa riadiť týmto dátumom a upraviť mzdu od 09/2021 a spätne už nemusím
tigy Áno, ak ide o starobný dôchodok a nie invalidný.
veronikasad ano, nič spätne neopravuješ. Za mesiac september prepočítaš vym.základ na kal.dní - IP a PvN za časť mesiaca kedy už bol SD neplatí.
miofino áno ide o starobný, ďakujem veľmi pekne za pomoc
miofino a NČZD ruším až od budúceho roka alebo tiež od 09/2021? to ma napadlo v súvislosti s tým
veronikasad Do konca rok 2021 má ešte nárok na mesačnú NČZD, lebo k 1.1.2021 nebol SD. Zastavíš mu ju až od 1.1.2022, ak ešte vtedy bude zamestnancom.
miofino super vďaka
llentikaa Ja mám teraz ten istý prípad, zmena nastala 30.8.2021 , vedeli by ste mi poradiť ako prepočítam vym. základ na kal. dní? pracujem v MRP programe a neviem ako mám postupovať , pri výpočte síce vidím počet dní poistenia ale neviem to zmeniť. Ďakujem za pomoc!!!
veronikasad 30.8. bolo vystavené rozhodnutie Ustredia SP?
llentikaa áno , takže za 30.a31 . 8 = 2 dni sa neplatia poistné správne? v programe som na to už prišla
veronikasad Ak ide o SD, neplati IP a PvN. Len preco ti to zamestnanec dorucil az teraz?
llentikaa a to mu priznali spätne od apríla dokonca aj oni si na to nechali dva mesiace a medzitým išiel zam.na PN tak som rada , že sa to ku mne vlastne dostalo a hlavne , že to netreba už od apríla prepočítavať aj tak tam ide len o drobné..to si ani nebudem robiť starosti so žiadaním od SP, budeme tam mať pár centov preplatok . A zamestnancovi to vyplatím v hotovosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    Ak ide o starobný dôchodok, tak odvody do Sociálnej poisťovne sa prepočítavajú spätne len od dátumu vystavenia rozhodnutia.
    Ak by išlo o invalidný dôchodok s poklesom schopnosti pracovať viac ako 40%, tam sa prepočítavajú ešte aj zdravotné odvody a to od dátumu priznania invalidného dôchodku.

    llentikaa je offline (nepripojený) llentikaa

    llentikaa
    aaa už som na to prišla...nemením počet dní ale natvrdo prepíšem VZ na tie konkrétne poistenia ) dakujem aj tak a pekný deň prajem

    Spätne priznaný dôchodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.