Zavrieť

Porady

Štátna lesná cesta vedie mimo parcely

Chcel by som sa opýtať ohľadom cesty.Jedna sa o pozemok E parcely ktorý som kúpil.Niekedy v budúcnosti plánujem s výstavbou chaty.Popri celej dĺžke pozemku vedie štátna lesná cesta ktorá je taktiež evidovaná ako E parcela.Cesta je hlinená sem tam štrk a využívaná občas na prejazd lesnej techniky.Môj problém spočíva v Tom že reálny stav tejto cesty nieje vo vyznačenej parcele kadiaľ má cesta ísť ale vedie povedľa a to presne po mojom pozemku.O šírku tejto cesty je môj pozemok užší.Je možné vrátiť tuto cestu na pôvodnú parcelu kde má byt na vlastne náklady bez povolenia?Alebo to musím riešiť cez kataster a vybaviť k tomu povolenie?Alebo ako by ste to riešili vy?Pozemok by som chcel využívať plnohodnotne od hranice po hranicu a bez lesnej cesty na mojom pozemku.Ďakujem za odpoved
misoft Na katastrálnej mape je tá "cesta" zakreslená? Je tam uvedené, že je to "lesná cesta", alebo označené ako komunikácia?
Je tá "komunikácia" niekde vedené v zozname a mape lesných ciest? Ak nie je - tak potom neexistuje tá cesta a ty si oploť svoj pozemok.
Hľa https://gis.nlcsk.org/islhp/#lesnictvo - tam sa pozri ohľadom tej cesty...
florekj Zdravím.Ďakujem za odpoved.Cesta je označená ako 1/1 Slovenska republika a druh pozemku je vedený ako ostatne plochy.Na E parcele je normálne vyznačená zelenými hranicami.Povedľa ide po mojom pozemku reálna cesta ktorá má čierne hranice.Samozrejme že sa tá reálna cesta sa niekde pretína aj s tou pôvodnou parcelou.Údajne je to vyznačený reálny stav cesty zo satelitných snímok.Keď aj na ňu kliknem cez zgbis otvorí sa moja parcela.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

  Štátna lesná cesta vedie mimo parcely

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.