Zavrieť

Porady

Vrátenie hodnoty z tabuľky do bunky na základe 4 premenných - EXCEL

Ahojte,

mám tabuľku, v ktorej sú rôzne hodnoty. Tabuľka je daná, nemenná.
Potrebujem na základe 4 premenných vytiahnuť z tabuľky 1 výsledok.

Ako na to?

Prikladám v prílohe.

Ďakujem

************************************************** ***********************


Čo presne vo vzorci by som mal upraviť, ak sa zdroj údajov zmení? Upravil som tabuľku tak, aby tam boli údaje za celý vek porastu - takže namiesto 3 tabuliek v zošite 2 by ich bolo 16 a zároveň sú upravené stĺpce (nie sú zlúčené) a doplnené riadky. Súbor som nazval DRV.xlsx a tam som rozpísal, čo a ako. Hlavne potrebujem vedieť, čo zmeniť vo vzorcoch, aby to fungovalo, lebo si nad tým lámem hlavu už od pondelka a na nič som neprišiel.


Ďakujem
Naposledy upravil Letko : 10.11.21 at 06:28 Dôvod: Doplnená otázka
6 komentárov     zbaliť
ivka70 A aku hodnotu tam chces vytiahnut? Mohol by si doplnit, co ocakavas, aby naslo.
marjankaj Robíš si srandu? Písal si, že tabulka je daná a nemenná. Tak elninoslov vychádzal z toho. A ty si to zrazu zmeníš?
Letko To áno, len som dostal novú, upravenú tabuľku, ktorá sa meniť nebude, teda tam doplním ešte stĺpec, a keď tomu pochopím, tak si vzorec už opravím sám.
marjankaj Ty si to ťažko opravíš. A ktovie, či elninoslov bude ochotný. Toto je ako neverending story.
elninoslov Máte pridanú druhú prílohu v mojom poste, aj s popisom ...
Letko Paráda, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elninoslov je teraz online elninoslov

    elninoslov
    To je ako "Hádaj akej farby mám oči?" a odpoveď "štvorvalec 2.0 16 V"...
    Aký je dôvod toho, že 18 stĺpcová tbl je na 57 stĺpcoch? A navyše skupiny stĺpcov tvoriace 1 "stĺpec" nie sú rovnaké.
    4 parametre?
    1. drevina (DR) - B2:BE2
    2. rúbna doba (RD) - A4:A9
    3. bonita - B3:BE3
    4. určuje tabuľku podľa hodnoty, ktorá je obsiahnutá v A1/A10/A19 medzi textami "Aktuálny vek porastu (A):" a "rokov"?
    To ktorý chuj vymyslel takúto tbl???

    EDIT:
    Začneme za predpokladu, že sa nemení rozloženie tabuliek, ich veľkosť, umiestnenie DR, RD, ani šírka jednotlivých multistĺpcov.
    Definovaný názov RUBNA_DOBA
    Code:
    =OFFSET(SWITCH(Hárok1!$B3;"SM";Hárok2!$B$3:$K$3;"JD";Hárok2!$L$3:$U$3;"BO";Hárok2!$V$3:$AE$3;"BK";Hárok2!$AF$3:$AQ$3;"DB";Hárok2!$AR$3:$BE$3);TBL_POSUN;)
    Definovaný názov TBL_POSUN
    Code:
    =SWITCH(Hárok1!$E3;80;0;90;9;100;18)
    Výsledný vzorec
    Code:
    =VLOOKUP(D3;OFFSET(Hárok2!$A$4:$BE$9;TBL_POSUN;);MATCH(C3;RUBNA_DOBA;0)-1+COLUMN(RUBNA_DOBA);FALSE)
    EDIT 15.11.2021 01:12
    Pridaná druhá príloha s komplikovanou úpravou na dynamicky sa meniace stĺpce DR, RD a počet tabuliek.
    Naposledy upravil elninoslov : 15.11.21 at 00:12 Dôvod: Pridanie ďalšej prílohy
    Letko Dôvodom toho, že tabuľka je na toľkých stĺpcoch je taký, je export tabuľky z .pdf do .xlsx.
    Letko Ďakujem za vyriešenie tabuľky, idem si naštudovať vzorce, aby som už vedel

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    A toto je verzia od elninoslov pre excel2007
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Letko Super, funguje, ďakujem
    Chobot Klobúk dole, takýto vzorec funkcií by som asi nedal....
    marjankaj To vymyslel elninoslov. Ja som iba upravil jeho vzorec, keďže to jeho funguje až od excel2019, príp.365.
    Možno by sa dalo použiť aj LOOKUP namiesto IF.
      zbaliť

    Vrátenie hodnoty z tabuľky do bunky na základe 4 premenných - EXCEL

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.