Zavrieť

Porady

Prihlasovanie do e služieb Soc.poist po 1.1.2022 iba jedným zariadením

Ako vyriešite problém, že aplikácia na prihlasovanie do SP sa môže inštalovať len do jedného zariadenia?.Takže ak ju mám nainštalovanú v počítači v práci, pri práci z domu na inom počítači sa už do e služieb SP nedokážem prihlásiť. Smartfón je síce mobilnejší/ aj keď nie bezproblémový/, ale SP nemôže nútiť zamestnávateľov, aby ním vybavili každého svojho zamestnanca.Rovnako zamestnávateľ nemôže nútiť zamestnanca, aby používal v práci elektronický občiansky preukaz.
9 komentárov     zbaliť
misoft To mi akosi nedáva zmysel. Aplikácia je len aplikácia - SW, program, slúžiaci na komunikáciu. A je jedno, či je na jednom zariadení, alebo na desiatich. Podstatné sú prihlasovacie údaje< ktoré sa do aplikácie zadajú a server ich OVERÍ, či sú správne a povolí prístup.
Buď ti to blokuje napr. FW, alebo ochrana, alebo zadávaš nesprávne prihlasovacie údaje.
rennka ebeš má pravdu, aplikáciu možno používať len na jednom zariadení. Volala som s pani zo SP a tá to potvrdila a povedala, že si treba poriadne rozmysleieť na akom zariadení sa bude používať, lebo je prístup len z 1 zariadenia.
ebeš Ja s nimi komunikujem už dávnejšie a snažím sa ich presvedčiť, aký je to nezmysel. Bezúspešne.
rennka mňa presviedčala, že si mám dať apku do mobilu, aby som mohla ,,úradovať" aj na dovolenke...
Lebo že keď si to dám do pc v práci, nebudem mať daľší prístup...
Celé zle
ebeš Mne medziiným napísali, že v Dohode o poskyt. elektr.služieb je uvedené, že bezpečnostný predmet je neprenosný a Grid karta sa zneužívala.Na argument, že
tak, ako niekto poskytne svoju Grid kartu, môže poskytnúť aj svoj mobil, som dostala odpoveď, že jednoducho to tak bude a hotovo.
kn-alka a čo majú robiť externé mzdové účtárne, v ktorých pracuje viac ľudí? Práve o tom debatujeme vo firme, kde má na jeden prístup konateľa mzdovej učtárne tri mzdové účtovníčky, ktoré pracujú vo firme ako aj doma na home-office, to je dokopy 6 počítačov
ebeš Založila som tému preto , lebo dúfam,že viacerí vospolok dokážeme niečo vymyslieť , resp.urobiť, proti tomuto, dovolím si tvrdiť nátlakovému konaniu zo strany SP. A to si myslím, že veľa užívateľov ešte ani netuší, čo SP vymyslela.
misoft Môj názor: celá táto tortúra s prihlasovaním do SP je dôsledkom nekompetentnosti, zlého nastavenia aplikácie, vizitkou tvorcov aplikácie. A SP to zožrala tak, ako to nastavili, bez ohľadu na to, kto a ako využíva prostriedky komunikácie.
Je to podobné, ako keby niekto nariadil, aby sa do práce cestovalo linkou č.*** a konkrétne autobusom s EČV XX-000YY. A na toto šli milióny - na apku, ktorá nie je užívateľsky príjemná, obmedzujúca užívateľa.
ebeš Absolútne súhlasím.K tomu ešte treba započítať nezáujem o relevantnú diskusiu z ich strany ,Otázne je, či s tým dá niečo robiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Dá sa to urobiť tak, aby ste vedeli fungovať na viacerých zariadeniach pod jedným prístupom. Ak to chcete riešiť cez mobilnú aplikáciu, musíte si QR kód uložiť do PC. V aplikácii, ktorú si nainštalujete hoci aj tri osoby (zoskenujete všetky ten istý QR kód) a všetky tri mobily budú generovať v rovnakom čase rovnaký jednorázový kód.
    Ak by ste chceli fungovať nie cez mobilné telefóny, ale počítače, skúste si pozrieť stránku edorucovatel.sk - je to výborné riešenie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ebeš Neviem si predstaviť, ako to týmto spôsobom môže fungovať s viacerými mobilmi naraz, keďže pri aktivácii prístupu po naskenovaní QR kódu do aplikácie, môžem na SP zadať len jeden jednorazový kód.Len predpokladám, nemám vyskúšané, že každá aplikácia generuje jedinečný jednorazový kód.Čo mi uniká?
    alušik My sme tiež viaceré, ktoré chceme mať prístup k jednému klientovi. Nikdy sme sa však nepotrebovali prihlásiť viaceré na toho istého klienta v rovnakom čase. Ak nemôže kolegyňa, zastúpim ju ja. Každá aplikácia generuje jedinečný kód na základe toho, čo obsahoval ten prvotný QR kód. Preto je jedno, či si apku otvorí ona, alebo ja, v rovnakom čase by sme mali každá v svojom mobile generovaný rovnaký jedinečný kód na prihlásenie.
    ebeš Keďže Vám to funguje, niekde robím chybu.Musím vyskúšať.Ja to síce aplikujem na PC, ale malo by to byť to isté.
      zbaliť

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    hmm, ja by som potrebovala, aby som mala veci prístupné z dvoch počítačov. Dá sa jedna firma "napojiť" na viac osôb? Povedzme mzdový účtovník aj personalista, keď to preženiem
    ebeš K tomuto SP ma stanovisko, že účtovník aj personalista si musia každý zvlášť vybaviť prístupy ku firmám.

    Prihlasovanie do e služieb Soc.poist po 1.1.2022 iba jedným zariadením

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.