Zavrieť

Porady

Dve rovnake predajne vedla seba

Dobry den,

chcela by som sa spytat ci existuje nejaky zakon o ochrane spotrebitela, kde predajne s tym istym tovarom nemozu byt vedla seba. Mam taky problem, ze clen rodiny ma otvorenu predajnu a o meter dalej ina pani otvorila tu istu predajnu s tym istym tovarom od tych istych dodavatelov. Existuje daky paragraf, ktory urcuje pravidlo, ze predajne s takym istym tovarom by mali byt vzdialene niekolko metrov od seba.
Prosim Vas o pomoc, som zufala.

Tatiana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Akokoľvek budeš zúfalá, žiaľ nič také neexistuje. Žijeme v slobodnej krajine, kde je sloboda podnikania... Neurobíš nič. Pozri sa na tržnicu: rovnaký tovar na jednej kope.

    LIZINKA je offline (nepripojený) LIZINKA

    LIZINKA
    Ja by som to brala ako pozitivum.Podľa mňa sa tam premelie viacej ľudí,ktorí zháňajú istý druh tovaru. Možno zrovna vy budete mať ten tovar, ktorý ten druhý nemá.

    Cila je offline (nepripojený) Cila

    účtovníčka Cila
    Tatiana, nebuď zúfalá. Skús presadiť, aby zákazník prišiel preto, že si ochotná, milá, úslužná, máš čistú, príjemnú predajňu a zákazník má cítiť, že je tam vítaný. Po čase sa vytvoria aj priateľské vzťahy a vytvorí sa Ti klientela. Držím Ti palce a prajem veľa úspechov.
    Cila

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Pravidlo zákazu otvorenia predajne neexistuje pre nikoho,je to protiústavné obmedzenia práva na podnikanie. Nerozumiem prečo by zákaz otvorenia predajne mal obsahovať zákon na ochranu spotrebiteľa-ako je poškodený spotrebiteľ keď sú vedľa seba dve predajne s rovnakým sortimentom?

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    kukučka
    Radíme, radíme a náš junior nepočkal včera ani na prvú odpoveď.
    Nemá každý možnosť byť neustále na internete a na Porade. Otázku zadala a keď bude mať časť a možnosť, tak si prečíta odpovede.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ako podnikateľke by sa mi to tiež nepáčilo, ale ako zakáznikovi určite áno. Myslím, že by som navštívila obe predajne a potom by som si vybrala. Ide o čistotu, ochotu a ceny.
    Ako vytlačili markety poľnohospodárov? Davali zemiaky po 4 sk za kilo a čo je dnes? Poľnohospodári prestali pestovať lebo nemali odbyt či zemiakov alebo kapusty. Realita dnes? Markety predávaju zeleninu za nehorázne vysoké ceny. Musíš sa presadiť. To je realita a život. Vezmi si z toho príklad a snaž sa získať si zákazníkov. Len to je krok k úspechu a nie závisť že niekto robí to čo ty a ty ho chceš vytlačiť. Máte predsa rovnaké možnosti. Veľa šťastia.

    Dve rovnake predajne vedla seba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.