Zavrieť

Porady

Uplatnenie danoveho bonusu na dieta ak zivnost trvala iba cast roka

Chcel by som poprosit o odpoved na otazku (kedze som odpoved ani po dlhsom hladani nikde nenasiel) ako sa pri vyplnani DP FO B - rata danovy bonus ak zivnost netrvala cely rok - povedzme konkretny priklad - zivnost zalozena 1.7.2021 - narok na danovy bonus na dieta je iba za mesiace 7-12 alebo za cely rok (osoba bola nezamestnana 1-6), pri nezdanitelnom zaklade je to cely rok pri dodrzani podmienok minimalneho prijmu ale toto neviem nikde najst... vdaka za odpoved
kn-alka aký bol príjem zo živnosti? aký bol príjem za ostatné obdobie 1-6? zo živnosti nesmie byť vykázaná strata
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    a pozrel si v zákone - že aké sú podmienky pre vyplatenie DB? treba mať potrebný príjem, nevykázať stratu a spoločnú domácnosť.
    Ak toto splníš - kľudne ten príjem môže byť aj za 1 deň a DB dostaneš!
    zz/2003-595/33
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maxm12 podmienky su vsade jasne popisane ale tento pripad nebol explicitne nikde v clankoch / diskusiach rozobraty a napisany
    Katy a R v akých článkoch? - riadiš sa zákonom. Tiež v poučení na vyplnenie DP to máš U nás je zdaňovacie obdobie kalendárny rok.
    maxm12 tak napriklad tu to bolo celkom pekne spracovane ale tato info tam nebola... https://www.podnikajte.sk/dan-z-prij...-na-dieta-2022
    cely zakon citat zas
    Katy a R nuž ja už fakt neviem????? keď ti je ťažko čítať zákon a poučenie k vyplneniu si podľa toho, čo píšeš ani neotvoril - tak načo vvôbec vypĺňaš DP? daj si to spraviť (a nemusíš strácať čas)
    a okrem toho v tom článku čo si priložil je to jasne a zrozumiteľne (explicitne)! cit z neho: "u daňovníka, ktorý má len príjmy z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti musí dosiahnuť v roku 2022 výšku príjmu aspoň vo výške 6 – násobku minimálnej mzdy, t. j. aspoň vo výške 3 876 € (6 x 646 €), pričom nemôže vykázať daňovú stratu"
    maxm12 ked vam bolo za tazko odpisovat, nemuseli ste to co pisete je podmienka ktoru som vedel ze je splnena - ale moja otazka sa tam nespomina explicitne a prave preto som si to chcel overit napriklad pri nezdanitelnom zaklade je to vsade uvedene aj explicitne a na tlacive niesu mesiace na vyber ktore mozu mat vplyv na vysku nezdanitelneho zakladu... takze nemyslim si ze sa pytam az tak odveci, ale kazdopadne dik za radu
    veronikasad Dopln vysku prijmu z podnikania za rok 2021. Aky nezdaniteľny zaklad tu splietas? Budes mat zisk alebo stratu?
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak splna podmienku rocneho prijmu zo zivnosti a nevykaze stratu , tak je jedno, co ho zo zivnosti dosiahol jedmom mesiaci, v troch alebo v 12 meiacch.
    Narok na DB si moze uplatnit za cely rok (ak s dietatom zil c spolocnej dpmacnosti cely rok).
    Ak podmienku nesplna, nema narok na DB.

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    aj pri bonuse je nárok na celý rok, ak dosiahol požadovaný príjem zo živnosti, je jedno, že živnosť netrvala celý rok.

    Uplatnenie danoveho bonusu na dieta ak zivnost trvala iba cast roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.